ŞAHİNLER BAYANLARINDAN FARKLI BİR ETKİNLİK..

İstanbul’da faaliyet gösteren Şahinler Köyü Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği, 23 Haziran 2019 Pazar günü dernek merkezinde yapılan toplantıdan sonra Kadınlar kolunu oluşturmuştu.

Kadınlar kolunun farkındalık oluşturacak olan bu güzel etkinliği dolayısı ile Dernek merkezinden bir açıklama yapıldı:

”Bundan yaklaşık 3 ay önce Derneğimiz bünyesinde Kadın Kolları olarak kurulan ve Dernekte ‘Biz de Varız’ sloganı ile yola çıkan hanım kardeşlerimiz önce Ramazan ayında muhteşem bir iftar düzenlediler.
Daha sonra amacı tanışma ve kaynaşma olan dernek, köy ve köylü için neler yapabiliriz düşüncesiyle Derneğimizde yeniden bir araya geldiler.
Derneğimize hem üye olarak hem de dernek yeri alımı için bağışta bulunarak katkı sağladılar.
Şimdi bu hanım kardeşlerimiz belki de bir ilke imza atmaya hazırlanıyorlar. Derneğimiz ve Muhtarlığımızın katkılarıyla Kadın Kolları olarak
12/08/2019 tarihinde (Kurban Bayramı’nın ikinci günü), Adına “Hayat Hanım eli Değince Daha Güzel” sloganı ile muhteşem bir organizasyonu yapmak için uğraşı veriyorlar.
Yöresel Lezzetlerin sunulacağı, unutulmaya yüz tutmuş yöresel oyunların sergileneceği, hediye çekilişlerinin yapılacağı, orkestra eşliğinde oyunların oynanacağı muhteşem bir gün yaşamaya hazır mısınız?
Katılımınız günümüze renk katacaktır. Sizleri bu farklı organizasyona katılmaya ve destek vermeye bekliyoruz.

Tarih:12/08/2019
Yer: Şahinler Köyü Meydanı
Saat:14:00 23:00 Arası

Organizasyon Komitesi

Dilek Aydın Yücel
Dönüş Yücel Rende
Gülçin Sönmez
Rabia Kağnıcı
Selma Ege
Selvihan Alparslan”

Yorum Ekle