ŞAMPİYON BORABOY, 6. HAFTA NELER OLDU….

Amasya İl Derneği tarafından düzenlenen 15. Geleneksel Derneklerarası Futbol turnuvasında son Haftaya girilirken Boraboy şampiyonluğunu ilan etti.
Geleneksel dernekler arası Futbol turnuvasında 6. hafta müsabakaları oynandı ve üç puan alarak bitime bir maçı kalmasına rağmen rakiplerinin puan kaybetmesi ile BORABOY Şampiyonluk turunu attı.
…………………………………………………………………………………..
6. HAFTA MAÇLARINDA ALINAN SKORLAR .
BORABOY –YAYLADİBİ 3-1
KUMLUCA SARIMEŞE 0-2
DERELİ –ÇAKIRSU 3-1
DAMUDERE – ULUKÖY 2-0
BU SKORLAR İLE 6.HAFTA PUAN DURUMU ŞÖYLE OLUŞTU
…………………………………………………………………………………………….
1-BORABOY 16 PUAN
2-ULUKÖY 12 PUAN
3-DAMUDERE 11 PUAN
4-KUMLUCA 10 PUAN
5-SARIMEŞE 9 PUAN
6-DERELİ 4 PUAN
7- YAYLADİBİ 3 PUAN
8-ÇAKIRSU 2 PUAN
………………………………………………………………………………….
7 .HAFTANIN MAÇLARI sonunda 2. ve 3. takımın kim olduğu belli olacak .
SARIMEŞE – DAMUDERE
DERELİ –YAYLADİBİ
ULUKÖY – ÇAKIRSU
BORABOY –KUMLUCA
Şampiyonun belli olduğu son hafta maçlarında,  2. ve 3. lük için Uluköy-Damudere-Kumluca –Sarımeşe takımları  mücadele edecek.
………………………………………………..
BUGÜNE KADARKİ SÜREÇTE tahminlerimizde yanılmadık. Her ne kadar okurlarımız takımlarının aleyhinde yazdığımızı düşünseler bile biz gördüğümüze göre analizimizi yaptık, bu maç içinde yapacağız.
………………………………………………
SARIMEŞE- DAMUDERE …….Damudere 11 puanlı Sarımeşe 9 puanlı iki takımda hem ikincilik  hem 3. lük iddiasını sürdüreceği bir maç oynayacak. Rakipleri Uluköy takımı kaybederse kazanan averajı da hesap edersek 2. olur. hatta 3.lük içinde aynı durum. Kaybeden takım 3.lük şansını  öldürüyor. Bize göre bu maçı Damudere alır. Çünkü son maçlarında eski günlerine döndüğünü yazmıştık bizi yanıltmadı ancak Sarımeşe takımı ise güzel oyunuyla göz doldursa da 6. hafta kazanmış olsa da bu maçın temposu  ağır geçecek. Damudere takımına yarayan bir atmosfer olacaktır. Her iki takımımıza da başarılar dileriz. Turnuvanın kilit maçı da diyebiliriz bu maç için .
……………………………………………………..
BORABOY-KUMLUCA : 16 Puanlı Boraboy ve 10 puanlı Kumluca rakiplerinin puan kaybetmesi halinde ikincilik ve üçüncülük şansı bulunan Kumlucaya karşın Boraboy kaybetse de kazansa da ŞAMPİYON ancak Şampiyon Galibiyetle bitirmek isteyeceği bir turnuva için zaten kazanacak gücü de var. Favorimiz Boraboy, ama Kumluca sürpriz yaparak bir derece yapabilir. Her iki takımımıza da başarılar dileriz.
……………………………………………………..
ULUKÖY-ÇAKIRSU Uluköy 12 Puan rakip Çakırsu 2 puanda. Geçmiş maçlarına bakarsak Banko ULUKÖY bu maçı kazanır. Puanını 15’e çıkarır ve Şampiyon Boraboy’un ardından 2. olarak adını yazdırır. Diğer takımlarımız 3.lük mücadelesine sahne olacak son hafta maçlarını oynarlar.
DERELİ –YAYLADİBİ 4 Puanlı Dereli takımı ve 3 Puanlı Yayladibi takımları dostluk ve prestij maçı oynayacaklar. Her iki takımımıza  başarılar dileriz.
……………………………………………………………….
15. Amasya Derneklerarası Futbol turnuvasına büyük emekler veren Amasya İl Derneği  BaşkanI Mehmet Parlak ve Komite Başkanı Ilyas Kavlak başkanımıza fedakarlıkları için teşekkür ederiz. Yine Basın Sponsorumuz Ufuk Altun Gayrımenkul Arsa Ofisine destekleri için teşekkür ederiz.
HABER / Amasya Haber Salih Turgut

Yorum Ekle