SAMİ ASLANDAN ÜRÜNDÜLE TEŞEKKÜR

Başarılı şair, Sami ASLAN ın bu güne kadar çıkan Şiir Kitablarının sponsoru’da yine başarılı bir iş adamımız, inşat yüksek Mühendisi, Sayın Dr, Sedat ÜRÜNDÜL ‘beyefendi. Bilindiği üzere şair Sami ASLAN’ın daha önce yayımlanmış dört eseri bulunmaktadır.

     Bu eserler, KÜSKÜN ÇİÇEK, AĞLIYOR GÖZLERİM, ZORMU ARAYIPTA BİR HATIR SORMAK ve MEVSİM GİBİ, birçok şiiri bestelenen şair Sami ASLAN’ın şiirleri, Koca Çınar, Adını taşıyan bir kitap ile beşinci baskısını yaptı. ASLAN’nın bütün eserlerini bulabileceğiniz bu yeni şiir kitabı”KOCA ÇINAR”okuyucularıyla buluştu.

Şair Sami ASLAN’ın bu güne kadar çıkan bütün eserlerine destek olan, Sayın Sedat ÜRÜNDÜL, PALET İNŞAAT’ İnşaat adıyla, Ükemizde birçok önemli projelere imza atmış, ülkemiz kalkınmasına büyük katkı sağlamış, işte o işlerden bazıları,

İstanbul Radyoevi İnşaatı, Atatürk Kültür Merkezi Kaba İnşaatı, Merkez Bankası Zincirlikuyu Evleri, İzmit Kağıt Fabrikası II. Kısım İnşaatı, İzmir Halkpınar Dokuma Fabrikası, İzmir Merkez Bankası, Haydarpaşa Silosu, Topkapı-Silivri Karayolu, Silivri-Tekirdağ Karayolu, İzmir Alsancak Silosu, İstanbul Şehiriçi Yolları, İstanbul NIKE Füze Rampaları (NATO), İstanbul Üniversitesi II. Dahiliye Kliniği, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, İstanbul Üniversitesi Dişçilik Okulu, Beyazıt Meydanı Düzenlenmesi, Kemalpaşa Sulaması I. Ve II. Kısım İnşaatları, Bandırma Limanı, Çakmaklı Nato SAS Deposu, Good Year Lastik Fabrikası, Unkapanı Toptancılar Çarşısı,

Atatürk Barajı ,Köklüce HES,Cevizlik Regülatörü ve HES,Bahçelik Ana İletim Kanalı ,Yedigöze Barajı ve Derivasyon,Gelibolu Katı Atık Depolama ,Karabük Taşkın Rehabilitasyonu,Ata Konaklar,Karadere Gökırmak Barajı,Kastamonu Karayolu,Karaova,Barajı ,Güzelhisar Barajı ,Sincan-Arifiye Demiryolu,Sakarya Seddeleri
Tecer-Kangal Demiryolu,Dorukhan Tüneli,Mengen-Devrek Karayolu,Atikhisar Barajı,Bolu Büyüksu Islahı,Alsancak Silosu,Gibi bir çok projeye imza atmış.

İstanbul Teknik Üniversitesi tarafından kendisine Fahri Doktorluk ünvanıda verilmiş olan, Sedat Üründül, Kendisini ülkesinin kalkınmasına adamış,Doksan bir yaşında olan Üründül bu yaşına rağmen hâla işinin başında ülkemize hizmet etmektedir.

Bu güzel eserlere imza atan, Sayın ÜRÜNDÜL beyefendinin adına, okullarda hastanelerde ve bakım evlerinde, de adına rastlanmaktadır.Sedat ÜRÜNDÜL aynı zamanda spor yazarı Ömer ÜRÜNÜL ‘ünde babasıdır.

Kendisine desteğini esirgemeyen patronuna birde şiir yazan Şair Sami ASLAN, bakın, Sayın Sedat ÜRÜNDÜL, Beyefendi için neler demiş.

          

 SAYGIDEĞER İNSAN

                                           — Akrostiş –

 

Hayatı boyunca dolaştı yurdu, çalıştı durdu,

Atatürk barajını kurdu, Fırat’a dizgin vurdu.

Limanlar köprüler kurdu, konutlar yollar yaptı,

İnsana hizmet etmeyi kutsal bir görev saydı,

Liyakatlıkla çalıştı, ülkeye kalıcı eserler yaptı.

 

Saygıdeğer insan, Sayın Sedat ÜRÜNDÜL,

Elektrik santralların, çalışıyor gürül gürül,

Doğuştan mütevazıydın, istemedin hiç bir ödül.

Allah’ın bahşettiği, bir güzel insan, bir güzel gönül,

Taçlandırdı ülkesini, açtı gonca, lale, sümbül.

 

Ülkesine hizmetleri bambaşka bir aşkla yaptı.

Reva görmedi ağlatmayı, güldürmeye çalıştı.

Ülkesinde bir çok eser yaptı, iş kapıları açtı.

Ne fabrikalar ne yollar yaptı, bir ahenkle çalıştı.

Dürüstlük ilkesiydi, okullar yaptı, yurtlar yaptı.

ÜRÜNDÜL soyadını, yaptığı eserlerle bıraktı.

Lokma lokma ekmeğini, ülke insanıyla paylaştı.

 

Sevgi dolu güzel insan, sayın Sedat ÜRÜNDÜL,

Esmez sert bir rüzgar gibi, o sanki bir gonca gül,

Dağları kayaları deldi, barajlar akıyor gürül gürül,

Açtı ovalarda renkli çiçekler, koku saldı lale sümbül,

Tebrikler, saygıdeğer insan, sayın Sedat ÜRÜNDÜL.

 

                                          (İstanbul, 16.07.2009)

 

 

Kültürümüze her daim yeni eserler kazandıran Şair Sami ASLAN’a başarılarının devamını diler, bu tür kültürel etkinlikte bulunan tüm hemşerilerimizi’de destekleyeceğimizi belirtiyoruz.

kaynak: www.asamasyanınsesi.com

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.