SAMASDER Genel Başkanı Erginer: “Bu yol ne zaman bitecek”

Samsun ve Amasyalılar Derneği SAMASDER Genel Başkanı Burhan Erginer, Vizyontürk Televizyonunda Ayşegül Pınar’a konuk oldu.

Sanatçı Hüseyin Şimşek’in konuk olduğu programda SAMASDER Genel Başkanı Erginer, ilçemize bağlı Yeşiltepe köyünde yapılması planlanan 2018 yılı pikniği için Amasya İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği ile Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliğine katkılarından dolayı teşekkür ederken, destek sunmayan muhtarlara sitem etti.

Enginer gazetemize verdiği demeçte şu ifadelere yer verdi:
“Hepimizin bildiği gibi Çarşamba- Ayvaci Tasova karayolu diye bir otoban yol var. Bu yola 13 yıl önce Tasova -Alpaslan köyünün biraz üst kesiminden başlandı, bir dozer çalışıyordu bizler de sevindik otobana başlandı diye ama iki yılda elli metre bir yerde oyalanıp durdular. Sonra duyduk müteahhit firma parayı alıp kaçmış, neyse bir zaman sonra yine duyduk Çarşamba’dan başlanmış. Efendim iki yılda yol bitiyor soruyoruz nerede Hapan boğazında. Senelerdir yol Hapan boğazında. Ya ne biçim Hapan boğazı derken bir de duyduk ki ,dördüncü muteahhitte işi bırakıp, parayı alıp kaçmış. Ben artık şunu düşünüyorum siz kimi uyutuyorsunuz ey Samsun, Amasya milletvekilleri artık biz bugün itibarı ile bu vurdum duymazlığa el koyuyoruz. Ey bu yol üzerindeki köylerimizin ve ilçelerimizin başkanları, muhtarları, sivil toplum kuruluşları . Buradan sizlere sesleniyorum en kısa zamanda buradan örgütlenerek binlerce hemsehrilerim lle önce Ankara’da uyuyan, oy zamanı meydanlara çıkan vekilleri uyaralım. Sonra o meşhur Hapan boğazında toplanalım. Sayın T. C. Cumhurbaşkanı’na gidip yolumuza sahip çıkma sözü verene kadar eyleme devam edelim. Biz SAMASDER olarak bu işin öncülüğünü yapmaya hazırız, LÜtfen duyarlı olalım. Konu ile ilgili yorumlarınızı ve paylasımlarinizı bekliyoruz.” dedi.

Yorum Ekle