SALİH TURGUT ile EVDEN CANLI YAYIN 30. GÜNÜNDE…

Medya TV’de 2010-2014 yılları ile Srt TV’de 2017-2018 tarihlerinde, 2007’den  bu güne ”Türkülere Gönül Verenlerin adresi” Sloganıyla yayın hemşehrimiz Salih Turgut evden yayınlarını sürdürüyor.

Turgut, Ulusal Radyo 93.9 Medya Fm’de Salih Turgut ile Dernekler Konuşuyor  ve  son dönemlerde Salih Turgut ile Anadolu’nun Sesi adı altında yaptığı Programlarda Amasya hemşehri derneklerimizi  bir çok kez programlarında ağırladığı gibi, Tanıtım canlı yayınları, Derneklerimizin İstanbul Açılışları, Dayanışma Yemeği Gece ve Piknik etkinlikleri, Asker uğurlama, yayla şenlikleri gibi değişik toplantılarda sunuculuk yaptı.

Amasya Haber  www.amasyahaber.com  haber web sitesinde editörlük yapan Turgut, siyasiler, iş yeri  tanıtım, Amasya dernek etkinlik haberlerini yaparak tüm dünyanın haberdar olmasına  vesile oluyor. Televizyoncu, Radyocu ve  Basın çalışanı hemşehrimiz  şimdi de korona salgını nedeni ile Evinde  her gece canlı yayınlarına devam ediyor.

2002-2004 arası doğduğu köy  Destek Köyü derneğinde  Başkanlık, ADEF, TAŞDEF ve Amasya İl Derneği yönetiminde çeşitli görevlerde  bulunan Salih Turgut, COVİT 19  sürecinde yine farklı bir projeye imza attı.

Ev ortamında  elindeki arşiv ve materyallerle bir nevi Televizyon yayınını gerçekleştiren Salih Turgut; Whatsapp görüntülü canlı yayınlar,  türkülerin klip şekliyle görsel canlı yayınları ile  Hemşehrilerimizi evlerinde psikolojilerinin alt üst olduğu bu günlerde evlerinde keyifli saatler yaşatıyor.  Dernek temsilcileri, Siyasetciler, Sanatcılar  iş adamlarının da destekleriyle adeta büyük Amasya Ailesi  fotoğrafını sanal ortamda paylaşıyor.

Turgut; 6 Nisan 2020 günü itibarı ile  başladığı ve bir ayı geride bıraktığı canlı yayınlarında; Facebook Salih Turgut sayfasından her akşam Saat 21.30-00.30 saatlerinde bu güne kadar; milletvekilleri, belediye başkanları, federasyon, iş adamları dernekleri, ilçe ve köy dernek başkanları, muhtarlarla röportajlar ve iş yeri tanıtım programları yaptı.

FEDERASYONLARIMIZ  Adef Amasya Dernekler Federasyonumuz , Taşdef Taşova Dernekler Federasyonumuz ,

İŞADAMLARI DERNEĞİMİZ , Asiad ,Amasya’lı Sanayici ve İşadamları Derneğimiz

 

 

 

DEVAM EDEN  YAYINLAR,  TARİHLERİ ;

06.05.2020 –Ardıçpınar Köyü Derneği

07.05.2020- Başpınar  Köyü Derneği

08.05.2020 –Köseler Köyü Derneği

09.05.2020 –Keçiköy Köyü Derneği

10.05.2020 – Amasya İl yardımlaşma Derneği

11.05.2020- Suluova Emlak

12.05.2020- Bayırlı Köyü Derneği (İkinci Kez)

13.05.2020 –Kafarlı Köyü Deneği

15.05.2020-Kuzalan Köyü Derneği

16.05.2020- Merder Merzifon İlçe Derneği

17-05.2020- Ankara Esençay Gönüllüleri Derneği

18.05.2020- Kavaloluğu Köyü Derneği

19.05.2020 – TAŞDEF / 19.Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

20.05.2020- İkizyaka ve Çaykışla Köyleri Derneği

Konuya İlişkin bir açıklama Yayıncı Salih Turgut açıklamasında ; ”Değerli hemşehrilerim,  sizleri saygı ve  sevgi ile selamlıyor, hayırlı ramazanlar  diliyorum Yüce mevlam tüm insanlığı bu virüs illetinden  tez  zamanda  kurtarır  inşaallah .

Planlanmış ya da önceden  bu konuya  ilişkin  hiç bir  hazırlığım olmadan  biz  bu sürecin içinde  güzel çalışmaları elimdeki imkanlarla geçmişte yaşadığım kurumsal tecrübe  ve  deneyimlerimle  siz değerli başkanlarımın  fikri destekleri ile bir anda kendimi televizyon yayını yapıyor gibi bir ortamın içinde buldum. Müzik yayınları ile  başladığım ilk günlerin ardından yine  sizlerinde önerile ile arşiv kayıtlarımızın da etkisiyle ”Evde kal Türkiye” diyerek  eskiden  günlük işlerimiz nedeniyle  zamansızlıktan  bekli de  unuttuğumuz belge ve bilgi birikimlerimizi de ortaya  çıkarmış olduk. Ben destekleri bulunan Dernek başkanlarım, İş yeri sahibi hemşehrilerime her gece  firesiz GÖNÜL BİRLİKTELİĞİNE  DÖNÜŞEN  YAYINLARIMIZA katılım sağlayan duyarlı hemşehrilerimizle  her  gece  binin üzerinde mesajlarınız üç bin üzeri görüntüleme,  anlık programlarımızı izleyen canlı yayın  200 ila 400 ortalama  izleyici ile yolculuğumuza devam ediyoruz.

Bu sıkıntılı ortamlarımızı tamamlayıp NERDE KALMIŞTIK  deyip bismillah diyerek yeniden  eski günlerimize  dönmeyi hep birlikte çok arzu ediyoruz.

YAYINLARIMDA ; Amasya Dernekler Federasyonu Genel Başkanımız Sn. Saim Diken, Taşova Dernekler Federasyonumuz Genel Başkanı Sn. Hasan Sevran, Amasy’lı İş Adamları Dernek Başkanımız Sn. Alper Apaydın, Çam Vadı Organizasyon ( Ersoy Kahraman, Hasan Sevran, Cengiz Kahraman) Özübek spotculuk (İsmail Özübek ) ile ilçe ve köylerimizin değerli  dernek başkanlarımıza ayrıca teşekkür ediyorum.

AMASYAMIZIN sesi olmak adına  Hep birlikteyiz. Tarihe kocaman bir  aile  olduğumuzun resimini  yaptık, yapmaya devam ediyoruz. İyi ki varsınız, iyi ki varız. Hepinizden Allah razı olsun ‘’ dedi.

Yorum Ekle