Amasya İtimat

SALİÇ – TAŞOVA YEŞİLYURT (OBA) KÖYÜNDE KISA FİLM ÇEKİLDİ (VİDEO)

SALİÇ (Kısa Film) – Bir Öykü Uyarlaması – 2022

İlçemiz Taşova Yeşilyurt (Oba) Köyünde Ağustos 2022 tarihinde kısa film çekimleri yapılmıştır. Youtube kanallarında ve sosyal medya sayfalarında 12 Ocak 2023 tarihinden itibaren yayınlanmaya başlamıştır. Amasya Valiliği, Taşova Kaymakamlığı, Taşova Belediye başkanlığı, Taşova Gazetesi ve sahibi Ahmet Günaydın, Taşova Net sitesi destekleriyle hazırlanan bu kültürel yapım yöre halkının yaşamından kesitler sunmaktadır.

Anılar ve kültürümüzü yaşatan bu kısa film sayesinde yöremizin kültürü tanıtılmaktadır.
Recep Seyhan’ nın hikayesinden uyarlanan film, acımak duygusuyla vicdanı diken gibi yırtarak kanatan üzünçlü bir olayı anlatır.

Hikaye ve Senaryo: Recep Seyhan, Görüntü Yönetmeni: Burak Kum, Müzik: Gündoğar, Ses Kayıt: Yusuf Faruk Tunç, Yapım Koordinatörü: Arif Hakverdi, Yönetmen Yardımcısı: Recep Seyhan, Kurgu: Burak Kum, Yönetmen: Nazif Tunç Oyuncular: Kadir Ünal (Baba), Sündüz Ünal (Anne), Berna Üstün (Saliç), Muhammed Yayla (Mehmet), Eren Seyhan (İsmail), Burak Çetin (Faruk) Saliç, zihinsel engelli kız çocuğudur. Orak zamanı herkes tarlada olduğundan evinin önünde bir ağaca zincirlenmektedir. Köyün çocukları Saliç’e acıdıklarından zincirini kırarlar…

İyilik olsun diye yapılmış bu işten yıllarca vicdanları kanatan bir sonuç çıkacaktır.

05amasyam-05 Kültür, Haber, Magazin 2022

Ahmet Şimşek

Yorum Ekle