Saç PRP Ücret Fiyatları Ne Kadar? Bilinmesi Gerekenler?

Hastanın kendi kanıyla uygulanan saç tedavi yöntemlerinden olan saç prp fiyatları, işlemin yapılacağı yere, tedavinin durumuna ve farklı unsurlara göre değişiklik gösteren bir işlemdir. Saç PRP ücretleri hakkında detaylara inmeden önce, yapılan işlem hakkında kısa bir hatırlatma yapalım.

Saç PRP Tedavisi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Saç PRP tedavisinde, hastadan alınan kan laboratuvar ortamında çeşitli işlemlere tabi tutulduktan sonra, şırınga yöntemi ile saç derisine enjekte edilerek yapılan bir işlemdir. Normal şartlarda sağlıklı her insanın günlük 150 tele kadar saçının dökülmesi normal karşılanırken, bu sayının daha fazla olduğu durumlarda saç sağlığı üzerinde problemlerin olduğunu düşünmek gerekir.

PRP ile yapılan tedavilerde, saç dökülmesi önlendiği gibi saçların daha sağlıklı hale gelmesi de sağlanır. Uygulamanın tamamı, yaklaşık 4 ay sürmektedir. 4 ay boyunca her 15 günde bir kez uygulanan PRP işlemi, her seans için yaklaşık 30 dakika sürmektedir. Bu süre zarfında, hasta herhangi bir acı duymadan işlem tamamlanır. Seans sonrasında, hasta hemen günlük yaşantısına devam edebilmektedir.

Bu işlem için hastaların alınacak kan miktarı, yaklaşık 1 çay bardağı kadardır. PRP tedavi yönteminde herhangi bir ilaç kullanılmadığı için, tedavinin farklı komplikasyonları sebep olması da söz konusu değildir. Aslında bu yöntem, bir nevi doğal tedavi yöntemi olarak kabul edilebilir.

Saç PRP Fiyatları

Saç PRP ücretleri, farklı birçok temel faktöre göre değişiklik göstermektedir. Sağlıkla ilgili bir konu hakkında hastanın hakkında bilgi sahibi olmadan ve problemin tam olarak ne olduğunu bilmeden fiyat vermek mümkün değildir. Hastanın yaş ve cinsiyeti de dahil olmak üzere, fiyatlarda değişiklik olmasının başlıca sebepleri şunlardır.

  • Tedavinin yapılacağı klinik ve uygulamayı yapacak uzmanının, tanınmışlığı her alanda olduğu gibi PRP tedavi yönteminde de fiyatlarda farklılıklar gözükmesinin önemli nedenleri arasındadır.
  • Uygulamanın yapılacağı kliniğin bulunduğu şehir ve bu şehirdeki konumu da, yine rekabet açısından avantaj ve dezavantaj sağlayabilecek öneme sahiptir. Bu yüzden kliniğin bulunduğu konumda, fiyatlarda farklılık olmasının nedenleri arasında yer alır.
  • Hastanın yaşı, cinsiyeti ve saç sorununun tam olarak ne olduğu gibi farklı etkenlerde, fiyat belirlenmesinde etkilidir.

Bunlar ve bunlara benzer farklı etkenler, PRP saç tedavisi fiyatları için belirleyici rol oynamaktadır.

Yorum Ekle