Amasya İtimat

Sabah namazı buluşmaları artık köylerde de yapılıyor…

Taşova Müftülüğünce daha önceleri Taşova Merkez camiinde Cuma sabahları düzenlenen sabah namazı buluşmaları artık köylerimizde de yapılıyor. 16 Aralık 2022 Cuma günü ilk kez köy bazında Yerkozlu camiinde başlayan etkinlik, her hafta farklı bir camimizde  yapılıyor.

İlçe Müftümüz Ferhat Koçak’ın da katıldığı Yerkozlu’daki Sabah Namazı Buluşması
Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayıp, sabah namazı, tesbihat, sohbet ve dua ile devam eden program kahvaltı ikramı ile son buldu.

İkinci Köy camii programı ise 23 Aralık 2022 Cuma günü Esençay Merkez Camiinde gerçekleştirildi. Esençay Camii Dernek Başkanı Ali Baş açıklamasında; ”Değerli kardeşlerim bugün Esençay Merkez Camiisinde sabah namazı buluşmasında Taşova ilce Müftümüz Ferhat Koçak beye ve yanındaki değerli hocalarımızın katılımlarıyla sabah namazı sonrası corba ikramı yapılmıştır. Organize edenlerden, emeği geçenlerden Allah razı olsun der, tüm kardeşlerimizin cumasını kutlar saygılar sunarım. Allah’a emanet olunuz.” dedi.

Her hafta farklı bir camimizde düzenlenen Sabah namazı buluşması yılın son cuması olan 30 Aralık 2022 Cuma günü Taşova Merkez Çarşı Camii’nde yapıldı.
İlçe Müftüsü Ferhat Koçak’ın da katıldığı sabah namazı buluşması Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayıp, sabah namazı, tesbihat, sohbet ve dua ile devam ederek çorba ikramı ile sona erdi.

 

Yorum Ekle