REKTÖR PROF. ELMACI, GENÇ YEŞİLE SAHİP ÇIKTI

İlçemiz Sanayi sitesinde yıllardır esnaflık yapan Selahattin Yeşil’in torunu Selahattin Yeşil’in icadı, Amasya Üniversitesi Rektörü hemşehrimiz Prof. Dr. Süleyman Elmacı’nın dikkatinden kaçmadı.

Hurda parçalardan araç, yurt dışından getirttiği parçalarla 3D yazıcı yapan 17 yaşındaki  lise öğrencisi Selahattin Yeşil ve ailesini Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı Amasya üniversitesine davet etti.
Davetten  son derece memnun olduğunu söyleyen Yeşil, “Davetten dolayı çok mutlu odum. Destek verirlerse ülkem için daha iyi şeyler yapabileceğimi düşünüyorum.” dedi.
Rektör Elmacı açıklamasında, “Azimli olmak, başarılı olmanın en temel noktalarından birisi, bilim ilim tamamen bir heves işi. İbn-i Sina’nın ifadesi ilmin başı meraktır diyor. Merak edeceksiniz, araştıracaksınız, ilgi duyacaksınız. Elektrik, elektronik ve makine mühendisliği bölümlerimiz var bizim. Bu anlamda bizim yapabileceğimiz bir şey olabilirse biz her zaman senin yanında oluruz. Bir telefon kadar yakında oluruz. Bizim her zaman sizin gibi hevesli, bir şeyler yapmak isteyen gençlerin yanında olduğumuzu bilmenizde fayda var. Aynı zamanda yaptıklarınla da gurur duydum. Yani her zaman yanınızdayız, ileriye dönük olarak üniversite hayatında da bu tür şeylerde devam edersin.” şeklinde konuştu.
Ziyaretin sonunda Rektör Elmacı, Selahattin Yeşil’e  hediye takdim etti.

Yorum Ekle