POLİS TEŞKİLATININ 169 . YIL DÖNÜMÜ KUTLANDI

Atatürk  Anıtı’na çelenk sunulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

             İlçe Emniyet Müdürü İlhan Sönmez, Türk Polis Teşkilatı’nın 169. Kuruluş yıldönümü  nedeniyle yaptığı konuşmada ;, “Emniyet Teşkilatı, toplumda huzuru ve düzeni sağlama, vatandaşın can ve mal güvenliğini koruma, kanun hakimiyetini ve devlet otoritesini sağlamak gibi çok önemli ve hayati görevleri üstlenmiştir. Hukuk devletinde polis adalete dayalı bir kuvvettir. Onun için zalim değildir, adaletlidir, korkulan değil güvenilen bir güçtür. Polisin olayları önlemesi, suçluların yakalanabilmesi için halk desteğinin önemi ile polis – vatandaş diyalogunun ne kadar iyi olursa başarıya o denli ulaşacağının bilinmesi gerekir. Kendi huzuru ve dolayısı ile hepimizin huzuru için halkımız polisine güvenmeli ve yardımını esirgememelidir” dedi.

            Etkinliklere  İlçe Emniyet Müdürlüğü binasında devam edildi. İlçe Emniyet Müdürü Sönmez makamında tebrikleri kabul   etti.Müdürlük binası önünde davetlilere ikram  edildi.

                  Törene, Garnizon Komutanı Üsteğmen Alper Soner , Cumhuriyet Başsavcısı Çetin Sakar, Belediye Başkanı Bayram Öztürk, Cumhuriyet Savcısı Ziya Burak Gürgah, AK Parti İlçe Başkanı Tekin Sobacı, İl Genel Meclis üyeleri, köy ve mahalle muhtarları, kurum müdürleri, vatandaşlar ve polisler katıldı.

DSCF7635 DSCF7636 DSCF7637 DSCF7638 DSCF7639 DSCF7640 DSCF7641 DSCF7645 DSCF7646 DSCF7647 DSCF7648 DSCF7650 DSCF7651

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.