PİKNİKTE BİR ARAYA GELDİLER, DEREKÖY HAREKETE GEÇİYOR…

İlçemize 5 kilometre uzaklıkla en yakın köylerimizden olan Dereköy,yıllar süren suskunluğunu bozuyor. Dereköylü gençlerin organizasyonunu yaptığı 2. Dereköy piknik şöleninde Dereköylüler bir araya gelerek güzel bir gün geçirdiler

7 Temmuz 2019 Pazar günü İstanbul’da bir araya gelen Dereköylüler davul-zurna eşliğinde gönüllerince oynayıp eğlendiler. Taşova Sanayi mahallesi Muhtarı Mahir Uçar’ın katıldığı pikniğe, Dereköy Muhtarı Berir Özkök, işlerinin yoğunluğu nedeni ile katılamadı.

Mangal keyfinin de yapıldığı piknikte, tanışma, kaynaşma ve hoş sohbetlerle herkes piknikten mutlu ve huzurlu bir şekilde ayrıldılar.

Facebook ve WhatsApp grupları üzerinden organize olan Dereköylüler bu güzel organizasyona yoğun ilgi gösterirken, aynı köylü olmasına rağmen birbirleri ile tanışma fırsatı bulamayan gençler  birbirleri ile tanıştılar. Yine uzun zamandır görüşemeyenler piknik sayesinde hasret gidererek bu güzel günün tadını çıkardılar.Günün sonunda ise bu etkinliğe katılan herkes mutlu mesut ve memnun ayrıldı.

Gurup, Ramazan ayının son iftarında Dereköy’de tüm köylünün katılımı ile bir iftar yemeği düzzenlediler.. Köy mezarlığına tuvalet, lavabo ve depo yaptıran Dereköy gurubu adına gazetemize bir açıklama yapan Selami Canlı; “Önümüzdeki sene içinde planlarının olduğunu, önümüzdeki sene daha coşkulu ve daha geniş katılımlı bir organizasyona imza atmayı düşündüklerini, ileride dernekleşme sürecine girebileceklerini” söyleyerek katılımcılara  teşekkür ederek tekrar buluşma dileğinde  bulundu.

Yorum Ekle