Piezo Burun Estetiği Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Hayal ettiği görünüme kavuşmak için burun estetiği yapmayı düşünen hastaların belli başlı korkuları vardır. Burun estetiği için geçireceği operasyonla ilgili detaylar ve iyileşme süreci bunlarında başında yer alır. Özellikle işlem sonrası ve iyileşme sürecini düşünen hastalar daha sorunsuz bir dönem geçirmek için farklı alternatiflere yönelir.

Burun en temel anlamı ile  iskelet, cilt ve membranöz destek dokularından oluşan dinamik bir organ olarak ifade edilebilir. Burun estetiği ise burun içerisindeki kıkırdak ve/veya burnu oluşturan yapıların şeklinde bozukluk meydana geldiğinde başvurulan cerrahi bir yöntemdir. Uzman hekimler tarafından yapılan şekil bozukluğu düzeltme işlemlerine bağlı olarak estetik operasyonların adı değişiklik gösterebilir.

Daha yeni ve modern bir yöntem olan piezo burun estetiği son zamanlarda sıklıkla başvurulan seçenekler arasında yer alır. Piezo burun estetiğinin diğerlerinden farkı ise şekillendirme işleminde teknolojik gelişmelerden destek almayı amaçlamasıdır. Teknolojik gelişmeler eşliğinde yapılan piezo burun estetiğinin en büyük avantajı doku ve yapılara zarar vermeden işlemin tamamlanmasıdır.

Piezo burun estetiği ile ilgili merak ettiğiniz soruların cevabını aşağıda bulabilirsiniz.

Piezo burun estetiği ne kadar sürede yapılır?

Piezo burun estetiği yaptırmayı düşünen hastaların pek çoğu işlem süresinin ne kadar olduğunu merak eder. Teknolojik bir altyapıya dayanan piezo burun estetiği sayesinde operasyonun çok daha kısa sürede bittiğini göreceksiniz.

Piezo burun estetiği kimlere uygulanabilir?

Piezo burun estetiği genel olarak her hastanın yararlanabileceği bir yöntemdir. Özellikle büyük ve geniş buruna sahip hastalar bu operasyondan çok daha büyük avantajlar elde edebilir.

Piezo burun estetiği sonrası şişlik olur mu?

Birçok avantajı beraberinde getiren bu operasyon özellikle hasta açısından olumlu sonuçlar doğurur. Teknolojik yöntemler sayesinde burun estetiği sırasında her şey kontrollü bir şekilde ilerler. İşlemler kemik zarının altında yapıldığı için sadece kemik dokusunda kesilme meydana gelir. Etraftaki dokular zarar görmediği için klasik bir operasyon  sonrası şişliğinden çok daha az bir etki ile karşılaşırsınız.

Piezo burun estetiğinin en büyük avantajı nedir?

Piezo burun estetiğinde ses dalgaları yolu ile işlem yapılır. Ses dalgaları sayesinde hastalar kusursuz işlemler ve akabinde olumlu sonuçlarla karşılaşır.

Piezo burun estetiği hakkında merak ettiğiniz tüm detaylar için https://evrenhelvaci.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Ekle