Amasya İtimat

PAZAR YERİNDE FİDAN DAĞITIMI YAPILDI

Taşova Orman İşletme Müdürlüğü  21-26 Mart 2023 Orman Haftası münasebetiyle, bugünün fidanı, yarının büyüğü olan çocuklarımıza hediyeler dağıtarak onlara orman sevgisi, fidan dikimi ve ormanın faydaları hakkında bilinçlendirmeye devam ediyor.

”Geleceğe nefes onlar geleceğimize umut olacaklar” sloganıyla Taşova Orman İşletme Müdürlüğü 22 Mart günü Taşova İlçe Sağlık Müdürlüğü bahçesinde ve okullarda bulunan alanlarda “Fidan Dikim” etkinliği gerçekleştirilmiş, Programa; Kaymakam Ahmet Gökcecik, Orman İşletme Müdürü Levent Morkan, Kurum Amirleri, öğrenciler katılmıştı.

21-26 Mart 2023 Orman Haftası dolayısıyla Orman İşletme Müdürlüğü, 23 Mart 2023 Perşembe günü ilçe Pazar yerinde fidan dağıtımına devam etti.

 

Taşova Orman İşletme Müdürü Morkan; ”Etkinliğimizde Y. Akasya 5000 adet Servi 1000 adet Ceviz 1500 adet ve diğer türler 1500 olmak üzere toplam 9000’i aşkın dikim gerçekleştirdik. Ormanlarımız bizim geleceğimiz,Ormanlar geleceğimiz için Nefestir. Ağacı koruyan, yaşatan ve bu bilinci gelecek nesillere aşılayan bireyler olarak daha nice fidanlar dikmeye, fidanlarımıza can suyu olmaya devam edeceğiz.”

Yorum Ekle