Patlayan Bombalarda Vebali Olanlar

Milliyetçi Hareket Partisi Taşova ilçe Başkanı Aslan Berber gazetemize demeç verdi.

Berber, beyanatında; ”Şehit olmayan günümüz yok Güneydoğu’dan gelen şehitlerin kanı kurumadan, toprağa verilmeden ocaklara yeni ateşler düşüyor. Analar ağlamasın diyenler bu gün bir milleti ağlatıyorlar. Ülkenin dört bir yanına yeni şehitler gidiyor. Şehitlerin ana- baba ocaklarında feryatlar yükseliyor. Ülkemizi yangın yerine dönüştürenler her gün saatlerce konuşuyorlar, saltanat sofralarında toplanıyorlar. Milletin aklıyla alay eder gibi açıklamalar yapıyorlar. Çok konuşarak, çok gezerek medyayı ele geçirip saatlerce aynı masalı anlatıyorlar. Ülkenin yangın yerine döndüğünü, etrafımızın kuşatıldığını  dünyanın hiçbir yerinde sözüne itibar edilmediği  herkes tarafından biliniyor.

Başka Ülkelerin adına Türkiye’yi yöneten ve Türkiye’nin tüm gücünü, enerjisini, zamanını Orta Doğu Bölgesinde diğer Ülkelerin iç işlerine, işgallerine harcayan AKP hükümeti  ANKARA’nın göbeğinde patlayan bombalarına yine engel olamadılar. Bu son saldırıda ABD Büyük Elçiliği kendi insanını, vatandaşlarını saldırıya karşı uyarması ve koruması olmuştur. Türkiye’yi yöneten AKP hükümeti her zaman yaptığı gibi ölene tabut, kalana zabut tutmakla meşgul oluyor.

Suriye’yi, Irak’ı, Mısır’ı, Libya’yı kurtarmaya kalkanlar Ankara’ da ki, İstanbul’ da ki, Güney Doğu’da kinden haberi olmuyor. ‘’Bizler canlı bombacıları biliyoruz, fakat eylem yapmadıkları için müdahale edemiyoruz. ‘’Sözü Başbakan’ın sözcükleridir. Her bombalı saldırıdan sonra AKP hükümetinin çok büyük önlemler alınacak diyerek açıklama yapmaları çok etkisiz ve pısırıkça  sonuçlar doğuruyor. Alınan önlem hemen sosyal medyayı yumuşatmak veya olaylarla ilgili anında medyaya yayın yasağı koymak oluyor .  Geldikleri günden bu yana kurumları tahrip edip, çalışanları görev yapamaz hale getirdiler. Her saldırıdan sonra alınan önlemler bir sonraki yapılan saldırı da daha çok zayiat daha çok canlar ve koç yiğitler toprak ediliyor. Türkiye’yi yönetenler  Türk milletinin hesabına kafa yorsalar bu gün Ülkemiz de bu kanlı kaos tabloları olmaz.  Ülkemizin sınırları terörist caniler için yol geçen hanı olmuştur. Ellerini, kollarını sallayarak girip, çıkmaktadırlar. Bomba yüklü araçlarla istedikleri illerde dolaşabilmektedirler. Vatanımız yönetim, denetim zafiyetinden dolayı çok büyük acılar yaşamaktadır. Her gün evlere düşen ateşten evinde eşini, oğlunu, kızını, ana- babasını bekleyenleri acılara boğmaktadırlar. AKP-PKK’nın Suriye kolu PYD’ye ye konvoyla silah yardımı gönderildiğini basın yayınlar aracılığıyla çok dinledik. AKP’ye oy ve destek verenler bu patlayan bombalarda hepinizin vebali var, biz unutmayacağız siz de unutmayın! Lafla kaybedilecek zaman kalmamıştır. Umarım ve dilerim ki;  Milletin söylediklerini yaparlar. Aksi halde neler olacağını şimdiye kadar olanlar açık biçimde gösteriyor. Dileğimiz Türkiye Cumhuriyeti devletimizin ve milletimizin başı beladan kurtulsun. Cenab-ı Allah bizleri felaketlerden korusun. Vatansız, Bayraksız, Ezansız bırakması” dedi.

MHP İLÇE BAŞKANI

Aslan BERBER

Yorum Ekle