Amasya İtimat

ÖZYURTLAR İNŞAAT FORMA REKLAMI KABAK TADI VERDİ

Bilindiği üzere Taşova Yibo Spor Kulübü 2016- 2017 sezonunda forma reklamı konusunda Tamer Özyurt ile görüşmüş ve bir sezon süresince Özyurtlar İnşaat formasını giymişti.

Süper Lig Maçları, Türkiye Kupası maçları ve Avrupa Challenge Cup maçlarında kulübümüz müsabakalarına bu formalarla çıkmıştı.  Bu müsabakaların 5 tanesi canlı olarak yayınlandı. Fakat kulübe yakın kaynaklardan aldığımız bilgilere göre, Özyurtlar İnşaattan ödemenin yarısının alınıp, diğer yarısının alınmadığını, Tamer Özyurt’a da ulaşılmasının engellendiği duyumunu aldık.

Türkiye Erkekler Hentbol Süper Liginin en önemli takımına yapılan bu davranışın, Türkiye’nin en köklü inşaat firmalarından birinin niçin böyle davrandığı anlaşılamamıştır. Duyumlarımıza göre Kulübün bu konuda çok muzdarip olduğu aynı durumun daha önce de Seymen Fm formasıyla yaşandığı, eğer sözleri tutamayacak durum oluşmuşsa dürüst davranılması gerektiği. Kulübün başka forma sponsoru alternatifi oluşturmalıydı. Fakat sürekli haftaya, gelecek aya söylemleriyle kulübün oyalandığı ve kulübün kapanmasına yol açan sürece sebep olduğu gözlemlenmektedir.

Gazete ve sitelerimizde yaptığımız 13.08.2017 tarihli  bir haberden sonra bu forma anlaşmasında aracı olan Os-Ka İnşaat Genel Müdürü Osman Kabak bey gazetemizi aramış. Taşova Hentbol Kulübümüzün haklı olduğunu 1 ay içerisinde bu paraya kulübe ödeneceği konusunda taahhüt vermesine rağmen 5 aydır  Kulübümüz ve bizleri oyalamaktadır.

Şimdi bizler soruyoruz: Hata kimde?  Osman Kabak’da mı Özyurtlar İnşaat’da mı? Kulübümüzü 1.5 yıldır mağdur eden, hatta kapanmasına sebep olan bu hata kime ait? Özyurtlar İnşaat gibi büyük bir firmanın bu olanlardan haberi var mıdır? Bu hata kimindir? Konu ile ilgili açıklama bekliyoruz. Bu konunun takipçisi olacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız.

 

Yorum Ekle