Özlem Bitiyor Taşova Hentbol Yeniden Sahalara Dönüyor

Taşova Hentbol spor kulübü 2018-2019 sezonunda      Hentbol Erkekler 1. Liginde mücadele etmek için Hentbol Federasyonuna gerekli müracaatını yaptı.

İstanbul’da Taşova Hentbolun tekrar aktif hale getirilmesi için bir dizi ziyaretlerde  bulunan, Belediye Başkanı Bayram Öztürk,  Belediye Başkan Yardımcısı Kadir Aydoğan, Taşova Hentbol Spor kurucusu ve Taşova İlce Gençlik Merkezi Müdürü Sercan Şenel , TAŞDEF Genel Başkanı Hasan Sevran, Duran Kaplan Genel Başkan vekili, Ahmet Usta Genel Sekreter( Esençay Köyü Dernek Başkanı), Ersoy Kahraman Genel Başkan Yardımcısı ( Türkmendamı Köyü Dernek Başkanı), Ahmet Ergül Genel Başkan Yardımcısı, Mehmet Önder ( Kumluca Köyü Dernek Başkanı), Salih Turgut TAŞDEF Basın sorumlusu ( Destek Köyü Dernek Başkanı)’ndan oluşan  Taşova Heyeti sırası ile Türköz Gayrimenkül sahibi Abdullah Türköz ve ASKON Genel Başkanı Hasan Ali Cesur ile birer görüşme yaptılar.

Yapılan görüşme sonrasında alınan ortak karar gereği Taşova Hentbol’un lige katılım için müracaat etmesine karar verildi.

Taşova Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Spor Kulübü olarak 2008 yılında kurulan ve sırası ile 2. Lig, 1. Lig, Süper lig ve Avrupa kupalarında başarı ile mücadele ettikten sonra  2017-2018 sezon öncesinde elde olmayan bazı olumsuz nedenlerle ligden çekilen takımımız tekrar  sahalara dönmek için başvurusunu yaptı.

Taşova Hentbol spor kulübünün olağan genel kurulunu en kısa zamanda yaparak lige güçlü bir ekiple girmesini temenni ediyoruz.

Yorum Ekle