ÖZGÜR MOBİLYA TANITIM TOPLANTISI YAPTI
İlçemiz-Erbaa devlet karayolu 5. kilometresinde faaliyet gösteren Özgür Mobilya San. ve Tic. Ltd. Şti. TR 83 bölgesinde “İşletmelerin Rekabet Artırması ve Dışa Açılımlarına Mali Destek Programı” çerçevesinde bir basın toplantısı yaptı.
29 Temmuz 2011 Cuma günü Özgür Mobilya Fabrikası bahçesinde yapılan basın toplantısına; Belediye Başkanı Özgür Özdemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü A.Rıza Atasoy ve basın mensupları katıldı.
OKA (Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı) Projesi kapsamında alınan makineleri tanıtan, işlevlerini fabrika binasında uygulamalı olarak yerinde anlatan şirket ortaklarından Ali Rıza Ağış, desteklerinden dolayı Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı yetkililerine teşekkür etti.
Basın toplantısında Ali Rıza Ağış; “2010 yılında OKA tarafından ilçemizde yapılan toplantı sonucu mart ayında projemizi hazırlayarak başvurumuzu yaptık. TR83 (Samsun, Amasya, Çorum, Tokat illeri) arasında yapılan 550 başvurudan puanlama sonucu bizim proje 47.olarak kabul edildi. 28 Temmuz 2010 günü OKA ile sözleşmemizi yapıp 214 bin 500 TL tutan ve  %50’si OKA tarafından hibe yoluyla karşılanan proje kapsamında; 190 bin TL değerinde Mebran Vokum, Kapitone Kesim ve Yay Dizgi makinesi aldık. Bu makineler ile maliyetimiz düşmüş olup, dış ülkelere ihracat ve rekabet gücüne kavuştuk. ISO-9001-2008 belgemizi aldık. TSE belgesini ise 15 içerisinde alacağız”, dedi.
İlçemizde teknolojiden faydalanarak mobilya üretimi yapan ve dış ülkelere bile  pazarlayan Özgür Mobilya ailesine başarılar diliyoruz.

Yorum Ekle