ÖZEL EĞİTİM KONULU SEMİNER VERİLDİ

“ÖZEL GEREKSİNİMİ OLAN ÇOCUKLAR VE ÖZEL EĞİTİM” KONULU SEMİNER VERİLDİ


Amasya Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 2010-2011 Eğitim-Öğretim Yılı Haziran Dönemi “Mesleki Çalışmalar Programı” çerçevesinde İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Ali Bahçivan başkanlığında, Amasya merkez ve ilçelerde, belirlenen tarih ve günlerde seminer çalışmaları kapsamında İlçemiz Atatürk İlköğretim Okulu çok amaçlı salonunda ikincisi ve sonuncusu olarak “Özel Eğitime Gereksinim Duyan Çocuklara Yönelik Eğitim Programı, Eğitim-Öğretim Süreçlerine Velilerin Katılımının Artırılması ve Bireyselleştirilmiş Eğitim Planları (BEP)” konularında seminer verildi.


28/06/2011 günü saat 10:00’da Taşova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Görevlisi ve seminer yöneticisi öğretmen Salim Uygur’un programı arz etmesi, saygı duruşu ve İstiklâl Marşımızın okunmasıyla seminer başladı. İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Sayın Kadir Aydoğan bir konuşma yaptı. Ardından Amasya Türk Telekom Teknik Endüstri Meslek Lisesi Öğretmeni Ufuk Helvacı’nın slayt sunumları ve anlatımları eşliğinde İlçemiz ilköğretim okulları öğretmenlerine arz edilen seminer saat 12:00’de sona erdi.


Ülkemizde bir hayli özürlü, özel ilgiye muhtaç (8,5 milyon) vatandaşımızın olduğunu düşünürsek Özel Eğitim’in ülkemiz vatandaşları için ne kadar önemli ve gerekli olduğunu anlıyor, bu konuda güzel çalışmalar yapılacağını ümit ediyoruz.*Resimler

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.