Amasya İtimat

Özdemir’in Şiirleriyle Mevlana ve Yunus Emre Darülaceze’de anıldı..

Maneviyat dünyamızın sembol isimlerinden Hz. Mevlana Celaleddin Rumi vuslatının 748. Yunus Emre ise vefatının 700.yılında Tarihi Darülaceze’de yapılan özel bir anma etkinliğinde anıldı.

Etkinlik Mevlana ve Yunus Emre Belgeseli ile başlarken etkinliği düzenleyen İyilik Hareketi Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Başkanı şair ve yazar Kasım Alper Özdemir, iki gönül dostunun şiirlerini semazenler eşliğinde yorumladı.

Neyzen Yusuf Bülent Aktaş’ın dinletisi büyük beğeni toplarken Darülaceze sakinleri de şiirler okudular.

Şair Kasım Alper Özdemir; İki Allah dostu, maneviyat sembollerimiz Hz. Mevlana ve Yunus Emre’yi Sultan Abdülhamid Han’ın emaneti olan bu kutsal kurumda sakinler ve gönüllerimizle alabilmek benim için bir onur oldu.

Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum; dedi.

Etkinlikte konuşan İstanbul Eski Milletvekili ve A.B Bakan Yardımcısı Alaaddin Büyükkaya; hepimizin yüreğinde bir aşk saklıdır. İnsan aşık olmalı ve hayatı çok daha iyi kavramalı.

Bu güzel etkinliği düzenleyen Kasım Alper Özdemir evladımıza ve Darülaceze Başkanlığı ekibine çok teşekkür ediyorum; dedi.

Darülaceze Başkan Vekili Ahmet Malatyalı ise katılımlarından dolayı Darülaceze sakinleri ve gönüllerine teşekkür ederek Kasım Alper Özdemir’e hediye takdiminde bulundu.

Sosyal mesafe pandemi kurallarına uyularak düzenlenen etkinliğe Darülaceze Başkan Yardımcısı Ahmet Malatyalı Eski A.B Bakan Yardımcısı, Alaattin Büyükkaya, Kırmızı Beyaz Yayınları Y.K Başkanı Mehmet Sadıç, Eyüpsultan Belediye Başkan V. Cengiz Çup, Avusturya Gönüllüleri Derneği Başkanı Sevim Sevinç, Taşova Gökpınar (Orusu) Köyü Muhtarı Metin Şahin, Amasya Balkan Türkleri Derneği Kurucu Başkanı Abdullah Güzel gibi isimlerin yanı sıra İyilik Hareketi gönüllüleri katıldı.

Etkinlik toplu fotoğraf çekimleri ve hediyeleşmelerle sona erdi..

Yorum Ekle