Amasya İtimat

Özcan:’ ‘Beş yıllığına bir dönem adam gibi bir başkanlık yapacağım”

Video için:
https://www.facebook.com/share/v/aJRoqJnRJuGQN7TG/?mibextid=7TVuMX

Aslen ilçemiz Yeşilyurt (Sepetlioba) köyünden Emekli Eğitimci-Yazar Abidin Özcan Taşova Belediye Başkanlığına Adalet ve Kalkınma Partisinden aday adayı olduğunu açıklamıştı.

Özcan 17 Kasım 2023 Cuma günü saat 10.00’da Zeyn Otel’de gazetecilerle bir araya geldi ve projelerini açıklayan bir Basın toplantısı düzenledi.

Sadece beş yıllığına bir dönem adam gibi bir başkanlık yapacağını, ikinci dönemi düşünen başkanların sürekli taviz verdiklerini vurguladı. Garajın ve Pazar yerinin değişeceğini ifade eden Özcan eski Tekel bahçesine altı otopark üstü kapalı pazar yeri yaptıracağını ve Faravga mevkiinin imara açılacağını söyledi.

Özcan’ın Basın Açıklaması aynen şöyle: ”Sayın Basın Mensupları ve değerli vatandaşlarım.

31 Mart 2024 tarihinde Taşova’mızda yapılacak yerel seçimlerde Taşova Belediye Başkanlığı seçimi için Adalet ve Kalkınma Partisinden aday adaylığımı Taşova kamuoyuna sosyal medya aracılığı ile açıkladım.

Kesin adaylık sürecinde aday belirleme çalışmaları sonunda Adalet ve kalkınma Partisinin adayı olur seçimleri de halkımızın teveccühleriyle kazanırsam, halkımızla beraber ortak istişareler yaparak, katılımcı yönetim anlayışıyla Taşova’mızın süregelen sorunlarını hak, adalet ve eşitlik temelinde çözeceğim.

1.Taşovamızda yaşayan insanlarımızın etnik, inanç ve siyasi ideolojik görüşlerine bakmadan hizmet edeceğim.

2. Taşovamızda hiç kimse ötekileştirilmeyip insan hak ve özgürlüklerinin herkes için eşit seviyede kullanılması için özeni göstereceğim.

3.Katılımcı yönetim anlayışıyla. Mahallelerde 15 er kişilik halk komiteleri oluşturulacak, mahalleyle ilgili her türlü çalışmada bu komitelerin görüşleri önerileri alınacaktır.

4. Belediye çalışmaları şeffaf olup denetlenebilir halde olacaktır.

5.Halkımızın sosyal kültürel etkinliklerine belediye olarak katılınılacaktır.

6.Sosyal Hizmetin Esas alınacağı yönetim tarzımızda aç açık ta kimse bırakılmayacak, yaşlı ve yalnız yaşayan kadın erkek yaşlılarımıza belediyenin şevketli eli uzatılacak ilgili devlet kurumlarıyla irtibatlı çalışılacaktır. Gerekirse sosyal hizmet kurumlarına yerleştirilecektir.

7. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür yardımcılığımda gayretlerimle 70 kapasiteli Engelsiz Yaşam Merkezinin yapımının hızlandırılması için elimden gelen gayreti göstereceğim. Getirilecek bu sosyal hizmet kapsamında en az 100 kişi istihdam edilecek, esnafımıza ticari manada ek kaynak sağlanacaktır.

8. Belediyede boş bulunan ünvanlı kadrolara (müdürlüklere)varsa belediye çalışanlarından şartları tutanlar liyakat ön plana çıkarılarak atamaları yapılacaktır. Çalışanların özlük hakları korunacak, gerekirse personelin görev yerleri değiştirilecektir. Atanacak birim yöneticilerine yetkilerini tam olarak kullanmalarında sorumluluk verilecek, tek adam yönetimi anlayışı yıkılacaktır. Personelin çalışma ve görev dağılımında hakkaniyet ilkeleri esas alınıp hiç kimse ayrıcalıklı olmayacaktır. Belediye hizmetleri bazı alanlarda 7/24 esasına göre yeniden düzenlenecektir.

9.ilçemizdeki sivil toplum kuruluşları arasında ayrım yapılmayıp belediye imkânları kendilerine eşit olarak verilecektir. Eski belediye binası sivil toplum kuruluşlarına adil bir şekilde hizmet binası olarak tahsis edilecektir.

10.Esnafımızın sorunları yerinde tespit edilip, sorunların çözümünde esnafımızın görüşlerine önem verilecektir.

11.İçme suyu hattının bakımı onarımı ve suyun kaptajı sürekli kontrol edilip Mustafa Korkmaz tarafından yapılan su deposu kullanıma depo ile şehrin içme suyu şebeke arasında yükseklik farkı su izale hattına küçükte olsa hidroelektrik santrali kurulacak geliri ihtiyaç sahibi gelir düzeyi düşük ailelerin su parasında kullanılacaktır.

12.Şehir içindeki içme suyu şebekesi yenilenecektir.

13.İlçe merkezimizin, Samsun caddesinden itibaren Yeni mahalle istikametinde, en az 3 üç caddeyi Amasya istikametinde (alpet, kuran kursa beton santrali istikametinde, Yeşilırmak kenarına doğru )ticari saha olarak imara açılması önceliğimiz olacaktır.
14.Pazar yeri, eski tekel bahçesinde, alt katı kapalı otopark üstü kapalı halk pazarı olarak yeniden düzenlenecektir.

15,Otogar(terminal)mevcut yerinden kaldırılıp uygun bir yere taşınacaktır. Otogar köy ürünleri, sut yoğurt ve bamya pazarı olarak hizmet verecektir.

16.belediyeye ait park bahçeler ve millet bahçesi belediye tarafından işletilecek oralarda istihdam oluşturulacaktır.

17.İlçenin imar durumu yeni şartlara göre yeniden düzenlenecek, Taşova’nın kuzeyindeki Faravga mevkisi imara açılacak, imara açılacak yeni yerlerin alt yapısı belediyemizce yapılacak iki katlı bahçeli nizamda yapılaşmaya izin verilecektir. Uygulamaya konulan imar durumu gerekli olmadığı sürede değiştirilmeyecektir.

18.Taşovamızın Yenimahalle girişinde ana yolda yeni iki kavsak yapımı sağlanacaktır.

19.İlcemizde sabit araç muayene istasyonu kurulması için çalışma yapılacaktır.

20.Kuruluş aşamasında olan ve bazı sıkıntılı durumlardan dolayı kurulması geciken ORGANİZE SANAYİ’nin kurularak hizmete açılması için belediyemiz üzerine düşeni yaparak, tabiri caizse taşın altına elini koyacaktır.

21.İlçemizde istihdamın artırılması amacıyla yatırım yapmak isteyen herkese belediye olarak yardımcı olunup iş adamlarıyla yakın temasımızda ilçemizde bu işe gönül vermiş büyüklerden faydalanılacaktır.

22.İlçemizin merkezindeki hükümet konağı, eski Taşova lisesi ve jandarma hizmet binaları yıkılarak ortaya çıkacak alanın şehir meydanı olarak düzenlenerek halkımızın hizmetine açılması sağlanacaktır.

24.Çarşı içindeki trafik akışı ve park alanlarının statüleri yeniden belirlenecektir.

25.Merkezi hükümetin mülki idari temsilcisi kaymakamlık ve bağlı bulunan kurumların faaliyetlerinde halkımızın çıkarlarını korumak bireysel ya da kamusal hak kayıpları ihlallerinde yasalar çerçevesinde müdahalede bulunmak belediye başkanı ve Parti ilçe teşkilatı başkanıyla ortak hareket etmek öncelikli görevimiz olacaktır.

26.Cumhur ittifakının kuruluş amacı ve ruhuna uygun olarak ittifak ortaklarıyla ilişkileri sıcak tutarak fiili manada ortak hareket etmek yerelde ittifakın güçlendirilmesini sağlamak.

27.İhtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine ekonomik destek vermek. İlçemize devlet üniversite öğrenci yurdu yapılmasında çalışmalar yapmak.

28.İlçe merkezinde başıboş dolaşan köpeklerin barınma merkezlerine taşınmasının çalışmasını yapmak.

29.İlçemizin mahalle aralarındaki yollara taş döşeme yerine sıcak asfalt dökmek,

Aday belirleme süreci sonunda partimiz tarafından aday gösterilip halkımızda teveccüh gösterip şahsıma başkanlık görevini verirse çalışmalarımızda yukarıda belirttiğim hususlar ve halkımızdan gelecek öneriler doğrusunda çalışmalarımı sürdüreceğim.”

SAYGILARIMLA,

17.11.2023

Abidin Özcan

Ak Parti Belediye başkan aday adayı

Yorum Ekle