OTOGARIN TEMELİ TÖRENLE ATILDI

     Belediye tarafından yaptırılan otogarın temeli 21 Ağustos 2008 Perşembe günü muhteşem bir törenle atıldı. Saat 15.30’da başlayan törene ilimiz valisi M. Celalettin Lekesiz, İl Jandarma Alay Komutanı İhsan Sarı, İl Emniyet Müdürü Mustafa Doğan Kılınç, Vali Yardımcısı İlçemiz Kaymakam Vekili Hamdullah Suphi Özgödek, daire amirleri ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

     Törende konuşan Belediye Başkanı Mustafa Korkmaz: ” Taşova’mızın sorunlarını biliyoruz. Mega projelerin mimarı olacağız dedik, olduk ve olmaya devam edeceğiz. Belediyelerin hedefleri belli olmalı belde halkının müşterek menfaatleri doğrultusunda hareket edilmeli ve ileriye dönük işler yapılmalıdır. Bizim için en önemli mesele; Şehir içme suyu idi. İlçemizi uzun yıllar yetecek suyu getirdik, hem de kendi cazibesiyle Artık Taşova Belediyesi su için bir kuruş masraf yapmayacak. Çok modern bir hamam yaptık, yanında yapımı devam eden park ile birlikte açılışını yapacağız” dedi. Başkan Korkmaz devamla; ” Bugün Taşovamız için tarihî bir gün, çünkü bugün Taşovamıza uzun yıllar hizmet verecek bir otogar temeli atacağız. Yeni yapacağımız bu otogar 2 katlı olup, 1. katında yazıhaneler, büfeler, polis noktası, zabıta noktası, kafeterya, mescid ve tuvaletler olacak. 2. katında ise çok amaçlı bir toplantı salonu, büyük bir restorant ve balkon kafe olacak. Bu otogar projesi tamamen bana aittir. Otogar 5412 m2’lik toplam alana, 1150 m2 oturum alanlı olarak inşa edilecek. Yürüyen merdivenli, asansörlü ve merkezi ısıtma sistemleri olacak olan garaj 2 tirilyona mâlolacak” dedi.

     Törende konuşan Vali Yardımcısı ve İlçemiz Kaymakam Vekili Hamdullah Suphi Özgödek de; ” İnşallah yakın zamanda biter, otogarlar olmazsa olmazların başında geliyor Belediye Başkanımız tebrik ediyorum” dedi.

     Törende konuşma yapan M. Celalattin Lekesiz ise; ” Otogarın yeri çok güzel seçilmiş, inşallah yakın zamanda da açılışını yaparız illerin ve ilçelerin bunun gibi modern otogarlara ihtiyacı olduğunu belirten Vali Lekesiz, Belediye Başkanımızı ve Belediye Meclis Üyelerini kutluyorum, otogarınız hayırlı ve uğurlu olsun”dedi.

     Temel atma işleminden sonra tüm davetlilere çörek, meyve ve çeşitli içecekler ikram edildi.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.