Ortaokullar Arası Bilgi Yarışması

Taşova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilçe genelinde bulunan ortaokullar arası bilgi yarışması yapıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile Yatılı Bölge ortaokulu spor salonunda yapılan yarışmaya on iki okul katılırken öğrencilere beş kategoride yirmi soru soruldu.

Yarışma sonunda yüz üzerinden seksen beş  puan alan Belevi Ortaokulu  birinci yetmiş beş puan alan Destek Ortaokulu ikinci ve yetmiş puan alan  Çaydibi Ortaokulu   üçüncü oldular.

Yarışma sonunda değerlendirmede bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer ilçemiz Ortaokullar arası yapılan Bilgi ve Kültür yarışması öğrencilerin görev ve sorumluluk duygularının gelişmesini, toplum içerisinde kendilerini doğru ifade edebilmelerini, hızlı ve doğru karar verebilmelerini ve centilmence rekabet edebilmelerini geliştirmek amacı ile yapılmaktadır.

Amacımız kesinlikle çocuklarımızı yarıştırmak değil öğrendiklerinin paylaşımını sağlamaktır. Tüm okullarımızı öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyor emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yarışmayı Kaymakam Kudret Kurnaz, Belediye Başkanı Bayram Öztürk, Müftü Harun Yılmaz, kurum müdürleri, öğretmen ve öğrenciler izledi.

 

 

 

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.