ORTAÖĞRETİM ÖĞRENCİ YURDU  ÇANAKKALE ŞEHİTLERİMİZİ YAD ETTİ.

 

Özel Ortaöğretim Erkek Öğrenci  Yurdu öğrencileri  Çanakkale Zaferinin  101. yıl dönümü nedeniyle yurt konferans salonunda anma töreni düzenledi.

25 Mart 2014 Cuma  günü  akşamı saat 19.00’da düzenlenen programa;  Belediye Başkanı Bayram Öztürk, Belediye Başkan Yardımcısı Kadir Aydoğan,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü  Mithat Yılmaz ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Yurt girişndekii   salonda  fotoğraflarla  Çanakkale’yi anlatan,  resimler sergisi davetliler tarafından ilgi ile izlendi.

Mehmet Akif Ersoy’un da anıldığı program  Kur’an-ı  Kerim tilaveti  ile başladı. Çok sayıda vatandaşın  katıldığı anma programında bayanlara  ayrı bir salonda  izleme imkanı sağlandı. Güzel bir sunum eşliğinde  hazırlanan slayt ve video gösterileri,  günün  anlam ve öneminin anlaşılmasına  katkı sağladı. İzleyiciler  duygulu anlar  yaşadı. Çanakkale Zaferi’nin isimsiz kahramanlarını anlatan  Yurt Müdürü Aziz Yazıcı, Çanakkale’de manevi gücün, maddi güce galip geldiğini vurgularken,  Çanakkale ruhunun  nasıl oluştuğunu açıkladı ve verdiği  örnekler dikkatle dinlendi.  Programın akışı sırasında İlçe Milli Eğim Müdürü Mustafa Tümer ve Belediye Başkanı Bayram Öztürk  yaptığı konuşmalarda birlik ve beraberlik ruhunu dile getirdi. Başkan Öztürk, Çanakkale savaşının hiçbir ordunun yenilmez olamadığını gösterdiğini ifade ederek, ”İman gücüyle cepheden cepheye koşarak savaşmış aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Çanakkale, havada, karada ve denizde yazılan bir zaferdir. Milli şairimiz Mehmet Akif, Çanakkale Şehitlerine adlı şiirinde “Ey şehid oğlu şehid, isteme benden makber, sana ağûşunu açmış duruyor Peygamber” dizeleriyle şehitlerimizi yüceltmiştir. Mekanları cennet olsun. Bugün de tıpkı Çanakkale’de olduğu gibi birlik ve beraberliğimizin daim olmasını diliyorum” dedi. Dualarla devam eden  anma gününde şehitlerimize  gönderilen fatihalarla program sona erdi.

KURS 023 KURS 025 KURS 032 KURS 037 KURS 041 KURS 043 KURS 045 KURS 049 KURS 050 KURS 051 KURS 052 KURS 059 KURS 066 KURS 069 KURS 070 KURS 071 KURS 073 KURS 074 KURS 077 KURS 079 KURS 083

 

Yorum Ekle