ORTADOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (ODTÜ) İZCİ GRUBU ÖĞRENCİLERİNDEN YAYLASARAY VE GEMİBÜKÜ İLKÖĞRETİM OKULLARINA ANLAMLI ZİYARET.

Yaylasaray İlköğretim Okulu müdür yetkili öğretmeni Cüneyt Önal’ın davetlisi olarak ilçemize gelen ODTÜ’lü öğrenciler Boraboy Gölü‘ndeki bir gecelik konaklamadan sonra Yaylasaray İlköğretim Okulunu ziyaret ettiler. Burada kardeşlerine çeşitli hediyeler dağıtan öğrenciler okula da masa tenisi, voleybol direkleri, kitap, satranç takımı ve ana sınıfı öğrencileri için çeşitli eğitsel oyuncaklar hediye ettiler. Daha sonra Yaylasaray İlköğretim Okulu öğrencileri ile birlikte Gemibükü’ndeki kardeşlerini ziyaret eden öğrencilere köy halkı ve okul müdürü Erol Gökçe tarafından sıcak bir karşılama yapıldı.

 

Çeşitli ikramların ardından getirilen kırtasiye, ayakkabı, temizlik malzemeleri ve voleybol direkleri okul müdürüne teslim edildi. Öğrenciler üniversiteden getirdikleri çeşitli araç-gereçlerle öğrencilere deneysel ve eğitsel gösteriler yaptılar. Gösterilerden sonra Yaylasaraylı ve Gemibükülü kardeşleriyle oyunlar oynayan ODTÜ’lü öğrenciler oldukça güzel duygu ve anılarla Ankara’ya geri döndüler.

 

Yorum Ekle