Amasya İtimat

ÖNCEKİ BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA KORKMAZ GAZETEMİZE BEYANAT VERDİ

0
10

Taşova Belediyesinin bugünkü idaresinden memnun olmadığını, halka hizmet verilmediğinden dolayı da üzüldüğünü belirten önceki Belediye başkanı Mustafa Korkmaz: ‘Taşova Belediyesinin emin ellerde olmadığını, ehliyetsiz bir kadronun iş başında olduğunu ve dolayısıyla belediyenin iyi idare edilmediğini’ söyledi.


 


Korkmaz; ‘Günü gününe maaşlarını alan 255 aile reisinin hizmet verdiği Belediyenin yerinde yeller esiyor’ Dedi ve devamla; “Bizim dönemimizdeki tüm hizmetler kalıcı, ileriye dönük ve halkımız müşterek ihtiyaçları doğrultusunda yapılmıştır. Beş yüz milyar borçla devir aldığımız Belediye’yi alacaklıların peşinden koşuştuğu belediye değil itibarlı bir belediye haline getirdik. 29 Mart 2009 tarihinde bir kuruş borcumuzun olmadığı gibi kasada 280 milyar paramız vardı. Takdire şayan çok büyük yatırımlar yaptık. Hamamsız ilçemizi hamama, yıllarca ırmak suyuna reva görülen ilçemizi tertemiz kaynak suyuna, meydansız ilçemizi meydana, tüm mahallerimizi lüks parklara, ilçe merkezini düzgün kaldırım ve yollara, terminal bulunmayan ilçemizi rüyaları süsleyen kapalı, asansörlü ve yürüyen merdivenli şehirler arası otogara kavuşturduk. Bu hizmetleri biz kendi personelimizle yaptık. İlçemize yaptığımız yatırımlar 25 trilyon civarındadır. Bunca yaptığımız hizmetlerin  yanında 10 yılda ödenmek üzere İller Bankası’ndan kullandığımız kredi miktara 1,5 trilyon civarındadır. Yaptığımız hizmetlerden gurur duyuyoruz ve duymaya devam edeceğiz. Yeniden hizmet ihalesi yapılamamışsa, Belediye ile davalı olanlara Belediye de iş verilmişse, ihalesi olmadan bazı yerler malum kişilere peşkeş çekilmişse, bu konuda bilgi isteyen Belediye meclis üyesi sayın Yusuf Sümen’e bilgi verilmiyorsa çalışan işçilere 4 aydan beri ücretleri verilmiyorsa, başta akaryakıt olmak üzere çok yere borçlanılmışsa,Belediye kasasında para yoksa, Belediye devamlı olarak çok zamanını vekalet ile idare edilmeye çalışılıyorsa bu hareketler asla kasıtlı edilmediği gibi bu durumlar bir rezalettir, tam bir fiyaskodur ‘ dedi.


 


Önümüzde ki günlerde geniş açıklamalarla değerlendirmelerde bulunacağını belirten Mustafa Korkmaz, ‘Belediye’yi temsilen yüreği yeten bir yetkili ile açık oturumda karşı karşıya gelmeyi halk huzurunda umduğunu’ söyledi.

Yorum Ekle

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz