ON METRE UZUNLUĞUNDA İKİ KÖPRÜ YAPILIYOR

İlçemize bağlı Destek beldesinde Devlet Su İşleri (DSİ), ulaşımı kolaylaştırmak için iki köprünün inşaatını ihale etmişti.  yüklenici firma tarafından yapılıyor.

Köy içindeki Dere mahalle ve yeni imara açılan mahalin bağlantı yolundaki iki köprünün de uzunluğu on metre, genişliği dört metre yüksekliği ise iki buçuk metre yüklenici firma tarafından yapılıyor.

Dere mahalle köprüsünün kaba inşaatı tamamlandı. Çalışmalar diğer köprüde yoğunlaştı. DSİ Amasya Şube Müdürü Turgut Yorulmaz ve teknik heyetince çalışmalar zaman zaman denetlenirken, Muhtar İlyas Koçak ve azalar da lojistik destek sağlıyorlar.

Muhtar Koçak yaptığı açıklamada; ”Köyümüzün içerisinden geçen dere üzerinde çok önemli olan iki tane menfezin bir tanesinin yapımı tamamlanmıştır. Diğeri de bir kaç gün içerisinde bitecektir, bu değerli hizmetlerden dolayı başta Devlet Su İşleri müdürümüz Turgut beye Mahmut beye, Fatih beye, Berat beye, Recep beye ve tüm emeği geçenlere sonsuz teşekkür ediyorum. Devletimiz sağolsun herkese saygılar sunuyorum”

Yorum Ekle