OKUL SERVİS ŞOFÖRLERİNE SEMİNER VERİLDİ

 

Okul Servis Şoförlerine Seminer Verildi


Taşova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 10 Ekim 2012 Çarşamba günü Taşova merkez, belde ve köylerine okul taşımacılığı yapan okul servis araçları şoförlerine yönelik eğitim semineri düzenlendi.


İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Taşova Öğretmenevi ve ASO Müdürlüğü toplantı salonunda Taşova  merkez, belde ve köylerine ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerini taşıyan okul servis araçları şoförlerine yönelik trafik konulu eğitim semineri düzenlendi. Düzenlenen seminere, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Uysal, İlçe Jandarma Komutanlığından kıdemli başçavuş Ökkeş Aktaş, İlçe Emniyet Müdürlüğünden Trafik memuru Turgut Bektaş ile okul yöneticileri ve servis şoförleri katıldı.

Servis şoförlerine yönelik yapılan bilgilendirme seminerinde; “Okul servis araçlarında ve taşıma işlerinde çalışacak şoför ile rehber personelde aranacak şartlar, taşımacı ve şoförlerin yükümlülüğü ile genel trafik kurallarından bahsedildi. İstenmeyen kazaların önüne geçebilmek için şoförlerin uyacağı başlıca trafik kuralları slayt gösterisiyle şoförlere anlatılırken, toplantı sonunda şoförlerin sorunları dinlendi.”

Yorum Ekle