HACI ADAYLARI TÖRENLE UĞURLANDI

           HACI ADAYLARI   TÖRENLE UĞURLANDI 


 


      13 Ekim 2012 Cumartesi  günü  Hac ibadetini yerine getirmek üzere kutsal topraklara hareket eden 28 hacı adayı,Merkez Çarşı Camii’nde  düzenlenen törenin ardından dua ve gözyaşlarıyla uğurlandı.

      Kur-an-ı Kerim tilavetiyle başladı.İlçe  Müftüsü Osman Bircan Tuğlu , “Bugün bizim için önemli bir gün. Ama  O mukaddes topraklara gitmek için hazırlık yapan kardeşlerimiz hacı adaylarımız için çok daha önemli bir gün. Kendilerinin hayırla, huzurla, sağlıkla mukaddes topraklara gitmelerini, oradaki vazifelerini yapmalarını ve aynı mutlulukla dönmelerini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum “dedi.  
   
Hacı adaylarına bol bol dua etmeleri tavsiyesinde bulunan Müftü Tuğlu, hacı olan kişinin tüm makam, mevki ve dünya ile ilgili meşgalelerden sıyrılıp, ruhen bütün kalp ve gönül ile Allah’a yöneldiğini ifade etti.
         Çok mutlu ve heyecanlı olduklarını belirten hacı adayları ise, herkesin bu duyguyu yaşaması gerektiğini söyledi. İlçe müftüsü Tuğlu tarafından yapılan duadan sonra  kendilerini uğurlamaya gelen yakınları ve aileleri ile vedalaşan hacı adayları göz yaşları ile kutsal topraklara  uğurlandı.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.