OKUL SERVİS ŞOFÖRLERİNE SEMİNER VERİLDİ

İlçemizde Okul Servis Şoförlerine Seminer Verildi

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Taşova Öğretmenevi toplantı salonunda Taşova merkez, belde ve köylerine ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerini taşıyan okul servis araçları şoförlerine yönelik trafik konulu eğitim semineri düzenlendi.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Ergün “Çocuklar bizim en değerli varlıklarımız ve geleceğimizdir. Yani çocuklarımız olmadığı zaman geleceklerini sağlayamadığımızda açıkçası kendimizde herhangi bir şey yapmış saymıyoruz. Çünkü biliyoruz; biz ne yapıyorsak çoluk, çocuğumuz için yapıyoruz.

Gösterdiğiniz özveriden dolayı hepinize tek tek teşekkür ediyorum. Özetle bizim sizden isteğimiz; bu çocuklarımızı sağ salim okula götürüp, tekrar alıp evlerine teslim etmektir. Taşıma olayımız Eylül 2014’de yayınlanan taşıma yoluyla eğitime erişim yönetmeliği kapsamında yürütülmektedir. Araçlarla ilgili standartlarla özetle okul servis araçları hizmet yönetmeliğinde belirtilmiştir. Servislerimiz temiz ve bakımlı olmalı, altı ayda bir normal bakımları yapılmalı, trafik muayeneleri düzenli olarak yapılmalı, taşıtlar da özellikle ses ve müzik sistemi kullanılmamalıdır. Her koltukta emniyet kemeri olmalıdır. Zaman zaman emniyetten ve Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından gelen arkadaşlar araçlarla ilgili denetlemelerini yapmaya devam edeceklerdir” dedi.

Öğrenci servis şoförlerine yönelik yapılan bilgilendirici açıklamaların ardından katılımcılardan sorular alınarak karşılıklı cevaplandırıldı.

Seminere Polis memuru Özkan Uymaz, Jandarma Uzman Çavuş Mithat Keskin ve servis şoförleri katıldı.

Yorum Ekle

PAYLAŞ
Önceki haberMERKEZ NÜFUSU ARTARKEN, İLÇE GENEL NÜFUSU AZALDI
Sonraki haberTAŞABAT BÖLGESİ ABAD OLACAK
Haber Foto Video arşivi: https://archive.org/details/@tasova05tumarsiv?sort=-date .... Not: Okul yöneticilerimizden veya öğretmenlerimizden eğitimle ilgili haberlerini ve öğrencilerimizin gurur verici çalışmalarını onların başarılarını paylaşmak ve onları onurlandırmak için bizimle paylaşmalarını istirham ederim. Haber metni ve fotolar için: E-Posta: ahmetozkan05@gmail.com Facebook: https://www.facebook.com/ahmet.ozkan.581