Amasya İtimat

OKETCP TBMM 1. OLAĞAN TOPLANTISI

Kemaleddin Oktay

12 Mayıs 2016 günü Türkiye Büyük Millet Meclisi zemin kat 23 nolu toplantı salonunda 20 yıllık mücadelemizin sonucunda bu kürsülerde konuşmayı yüce Mevlam bizlere nasip etti çok şükür.

Orta Karadeniz Ekolojik Tarım Çiftçi Platformu TBMM 1. Olağan toplantısına başkanlık yapan milletvekilliniz Sayın Haluk İpek vermiş olduğu destekler ile beni çok daha fazla cesaretlendirmişlerdi.. 12 yaşımda elime kimyasal gübreyi tutusturarak tarlaya bunları saçmalısın diyen babam ve sana bu ot ilacını tarlaya vurmanı istiyorum diyen abim ve köyümdeki her türlü uyarılarıma rağmen çılgınca kimyasal gübre, zirai ilaç, hibrit tohum, hormon, ve birçok kimyevi girdi kullanan çiftçi dahi mucadelemizin bu günlere gelebileceğini hesap edememişti.

600 üyesi ile dev bir aile olan OKETCP kurulmuş ve metropollerde organik gıda temin etmekte zorluk çeken elitlere sertifikalı organik tarım ürünlerini arz etmek için faaliyetlerine aralıksız devam etmektedir. Bu ülkede doğru yapılan her girişimin en büyük destekçisi çok sevgili cumhurbaşkanımızın sesimizi duyması üyelerimizin ve bizlerin en büyük temennisidir.

OKETCP kurucu genel koordinatörlüğümün yanı sıra ALLAH bizlere İNşALLAH ülkemizdeki tüm organik tarım çiftçilerini de tek çatı altında birleştirmeyi nasip eder. Orta Karadeniz’in eşsiz ekolojisinde ve Gümüşhacıkoy’deki ortak imalathanemiz olan bayrak çiftliğinde üretilen organik gıdaları tüm sertifikalı ekolojik pazarlardan ve tüm organik marketlerden ısrarla istemeyi unutmayın. Sizlere “Yok öyle bir ürün” derseler lütfen bizlere müracaat edin. Tüketiciye doğru ürünü ulaştırmayan organik ürün satıcıları ile ilgili gerekli girişimleri de yapmak bizim için onur vesilesi olacaktır.

Bir sonraki yazımda gorusmek dileği ile sağlıklı ve mutlu yaşamak için organik gıda tüketmek en kolay seçim. İletişim: oktay-kemal@hotmail.com Facebook Kemaleddin Oktay

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.