Öğrencilerden Jandarma ve polise ziyaret

 

İlçemiz Uluköy şehit Komiser Mustafa Düzgün ilk ve ortaokul öğrencileri Taşova Jandarma Komutanlığını ve ilçe Emniyet Müdürlüğünü ziyaret etti.

Vatan sevgisi proje kapsamında Okul Müdürü Erol Gökçe ve Din Kültürü öğretmeni Asya Torun nezaretinde gerçekleştirilen ziyarette Jandarma Komutanı Teğmen Ömer Altun ve Emniyet Müdürü Yılmaz Polat ve görevliler öğrencilerle tek tek ilgilenerek onlara mesleklerini, mesleklerin güzel ve sıkıntılı yönlerini, nasıl polis ve subay-astsubay olabileceklerini anlatıp öğrencilerin sorularını yanıtladılar ve öğrenciler askerlerle birlikte kahvaltı yaptı.

Ziyaretlerde öğrencilere önce İlçe Jandarma Komutanlığının yemekhane, yatakhane, eğitim alanı, , daha sonra da polis merkezinin nezarethane, polis araçları ve diğer bölümleri tanıtıldı.

Öğrenciler kendi yazdıkları mektupları askerlere  verirken ayrıca annelerinin hazırladığı yiyecekleri takdim ettiler.

Okul Müdürü Gökçe”Bugün öğrencilerimizle vatan sevgisi projesi kapsamında ilçe jandarma ve emniyet müdürlüğünü ziyaret ettik.Amacımız çocuklarımıza küçük yaşta vatan millet ve bayrak sevgisini kazandırmak ve asker ve polislerimiz hangi şartlarda görev yaptıklarını göstermek.Bizleri  misafir eden jandarma komutanlığına ve emniyet müdürlüğümüze teşekkür ediyorum”dedi.

 

 

Yorum Ekle