Amasya İtimat

ÖĞRENCİ YURTLARI SORUNU ÇÖZÜLÜYOR.

 

İlçemiz iş adamlarından   Torunlar Grup  sahibi Bedir Torun,  350 kişilik Kız-erkek öğrenci yurdu yapıyor.

İlçemizde Yüksek okulun açılması ile  öğrenciler için yurt sorunu had safhaya geldi.  Sağlık Meslek Lisesi  ,Anadolu Lisesi, İmam Hatip liselerinde öğrenim gören kız ve erkek öğrenciler için  kalacak yer sorun olmaya başlamıştı. İlçemizde açılan Yüksek okul,  yurt sorunu sebebi ile 2015 -2016 yılı için yeni bölümler açamadı. Gerek yeni gelecek öğrenciler , gerekse mevcut öğrenciler  Erbaa ve Amasya’ya gidiyorlardı. İşte tam bu noktada  İş Adamı  Bedir Torun ve oğulları  yurt için yatırım yapma kararı alarak  sorunu çözdüler.

Öğrenci yurdu olarak yapılan ve Sağlık meslek lisesine dönüştürülen  ve şimdi boş olan 4 katlı binada tadilat yaparak 300 kişilik Erkek öğrenci yurdunun  2015-2016 Eğitim öğretim yılına  hazır hale geleceğini  söyleyen Bedir Torun; ”İlçemizde  öğrencilerin kalacağı bir yurdun  yokluğu  büyük bir sorundu. Yeni açılan Yüksek okulumuzu öğrencilerin tercih etmesi için kalacak bir yerin olması gerekiyor. Yetkililerinde teşviki üzerine oğullarımla bu kararı aldık. Yapılacak her iki binada  öğrenci odaları  2′ şer kişilik tuvalet ve banyolu olacak. Hayırlı olsun “ dedi . Yapılacak olan Kız ve erkek  öğrenci yurtlarında , yemekhane, kafeterya,  etüt odaları,  bulunacak. Çalışmaları  bizzat takip eden Ömer Torun , Yüklenici firma Yılmaz İnşaatın , tüm ekipleri ile çalışmalara başladığını dile getirdi.

Kız öğrenciler  için  Belediye ile eski belediye binasına ek olan  Sümerbank, SGK kurumunun olduğu binanın yurt yapılması için yapılan  ihaleyi  Torunlar Grup aldı.  Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının yapımını ise yüklenici firma Yılmaz  İnşaat  aldı. Yüklenici firma sahibi Mürsel Yılmaz  “ Her iki  öğrenci yurdunu 2015-2016 eğitim öğretim yılına yetiştirmek için gecemizi gündüzümüze katarak çalışacağız “ dedi

YURT 001 YURT 003 YURT 004 YURT 005 YURT 007 YURT 011 YURT 019 YURT 020

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.