O BİZDEN BİRİ

Yer sofrasında aşımızı paylaştığımız, düğünümüzde halay çektiğimiz, kötü günümüzde yanı başımızda acımızı paylaştığımız; hayırda hasenatta önde giden girişimci olarak işsizliğe savaş açmış, ülkü devi bir abimiz.
Yıllar çabuk tükeniyor, zaman sular gibi akıp gidiyor, geçen zamanlar bizlere bir şey kazandırmadıysa geçmişimize yazık olmuş demektir.
Yazık olan sadece geçmişimiz değil, bölgemizin çocuklarımızın geleceğidir.
Yerel kalkınma yerel adaylarla mümkündür demiştik, içimizden bizden biri olan ülkücülüğün çilesini çekmiş ülkü devine destek için Kasım genel seçimlerinde bir yazı yazmıştım.
Devamında şunları yazmışız:
“Yerel açılımlar, bölgesel kalkınmalar yerel adaylarla mümkündür. Bölgemizin en önemli sorunu işsizlik nedeniyle ilimizin ilçemizin köylerimizin göç vermesi her geçen gün küçülmesi bunun sonucunda belde belediyelerinin kapanmasına sebep olmuştur. Bölgemizin tarımsal ve sanayi anlamda geri kalarak göç vermesinin gerekçelerinden biri bizim aramızdan bizden olan bizlerin dertleriyle dertlenen içimizden bir adayın meclise gönderilmemesidir.”
Meclise gönderemediğimiz yüzde yüz yerli Amasya aşığı Şirinin sevdalısı Ferhat’ın yoldaşı adayımız Mehmet SARI bölgemize hizmet etmeye ant içmiş.
Belediye başkanlığı için bende varım diyerek Amasya’nın dağlarını delen, Ferhat’ın külüngünü omuzlayıp yola çıkmıştır. Bize düşeni yapmak artık boynumuzun borcu olmuştur.
Yazımızın devamında:
“Ülkenin toptan kalkınması bölgesel kalkınmaların toplamıyla mümkündür. Anadolu insanını üç beş Metropole yığmak büyümek değil Anadolu’yu yok etmektir.
Oylarınız çocuklarınızın sizin bölgenizin geleceğidir. Oy verirken nedenler, niçinler tekrar, tekrar sorulmalıdır. Oyunuz kutsaldır.
Şimdi bizden biri düğünümüzde bayramımızda yanımızda olan istediğimiz zaman ulaşabileceğimiz hayırda hasenatta kesesini Amasyalıya açan Mehmet SARI’yı BAŞKAN yapma zamanıdır Mehmet SARI’ya uzak durmak bu bölgenin geleceğine duyarsızlık olacaktır.
Ramazan sofrasında yanında oturduğunuz birini seçimden seçime görebildiğiniz tanımadığınız birine siyasi bağnazlık adına tercih etmek kadirşinaslığa, hizmete, vefasızlık olacaktır.
Mehmet SARI, işsiz kalan gençlerimize iş yerlerinin kapısını sonuna kadar açarak gençlerimize iş vermiş siyasetçilerin yapamadığını yapmıştır.
Bölgemizin kalkınması istihdamın gelişmesi daha iyi bir gelecek adına yapılacak her türlü projenin vekil ve girişimci sıfatıyla Mehmet SARI tarafından yakından takip edileceğini, çocuklarımızın eğitiminde burs vererek sahip çıkacağına, yaptıklarına bakarak yürekten inanıyorum.”
Artık hata yapma lüksümüz kalmamıştır. Sizlerin de kalbi Amasya’nın geleceği için atıyorsa, ilçemizin köyümüzün kazanması gerçek manada isteniyorsa, yüreği Amasya sevdasıyla çarpan Amasya sevdalısı yüzde yüz yerli bizden biri Mehmet SARI artık sizler için çocuklarınız için BAŞKANLIĞI kazanarak bir nisan sabahı Amasya SARI olmalı.
Yılmaz SERGEN

Yorum Ekle