Ne Mazi Ne Ati’nin Konuğu İşçi Emeklisi Yunus Öztürk

Ne Mazi Ne Ati’nin Bu Haftaki Konuğu Yılların Yaşama Sevgisinden Uzaklaştıramadığı Tekpınarlı (Kıranürküt’lü) Koca Çınar, Yunus Öztürk Amca.

Taşova Gençlik Merkezimizin yüreğimizde yer eden, yayınlanması dört gözle beklenilen projelerinden biri olan “Ne Mazi Ne Ati” Projesinin bu haftaki konuğu, Taşova’mızın Tekpınar köyünden (eski adı Kıranürküt köyü), yılların kendisinden hiçbir şeyi götüremediği, yaşama sevinci dolu, güleryüzlü, sohbeti dinlenir, 1930 doğumlu, koca çınar, işçi emeklisi Yunus Öztürk Amca.

Yunus Amca, 1947 yılında Trabzon’un Akçaabat İlçesinin Işıklar Köyünden çıkışlarını, Kıranürküt’e yerleşme sürecinde ve sonraki yıllarda çektikleri sıkıntıları, açlık ve sefalet dolu yıllarını, İstanbul’a ve Almanya’ya gitme serüvenlerini bir bir anlattı.

Amcamızın sohbetini kendi ağzından dinleyelim:

Yorum Ekle

PAYLAŞ
Önceki haberHAYVANPAZARI YENİDEN BAŞLIYOR
Sonraki haberİLK LAVANTA HASADINI YAPTI
Haber Foto Video arşivi: https://archive.org/details/@tasova05tumarsiv?sort=-date .... Not: Okul yöneticilerimizden veya öğretmenlerimizden eğitimle ilgili haberlerini ve öğrencilerimizin gurur verici çalışmalarını onların başarılarını paylaşmak ve onları onurlandırmak için bizimle paylaşmalarını istirham ederim. Haber metni ve fotolar için: E-Posta: ahmetozkan05@gmail.com Facebook: https://www.facebook.com/ahmet.ozkan.581