Ne Mazi Ne Ati’nin Konuğu Emekli Öğretmen Fehmi Eser

Ne Mazi Ne Ati’nin Konuğu Emekli Öğretmen Fehmi Eser

Taşova Gençlik Merkezimizin en çok tutulan, yayınlanmasını sabırsızlıkla beklediğimiz projelerinden biri olan, adeta Taşovamızın geçmişten geleceğe köprüsü görevini üstlenen “Ne Mazi Ne Ati” Projesinin bu haftaki konuğu, Emekli Öğretmen Fehmi Eser.

1933 doğumluyum, diye kendini tanıtmaya başlayan koça çınar Fehmi amcamız, “Zuday köyündenim, ailemin ikinci çocuğuyum, Erbaa Depremi’nden önce köyümüz şimdiki yerin yukarısında idi. İlkokulun ilk iki yılını yukarı köyde okudum, daha sonra okul şimdiki yere yapılınca üçü, dördü, beşi de orda okudum.” diye sohbetine devam eden saygıdeğer öğretmenimiz, ilkokuldan sonraki Köy Enstitüsü’ne gitme anısını, öğretmenlik anısını ve diğer güzel anılarını bizimle paylaştı.

Işığında binlerce öğrenci yetiştiren sayın büyüğümüze sözü bırakalım.

Kendisine sağlıklı, uzun ömürler diler, hürmetle ellerinden öperiz.

Dinlemekten bıkmayacağımız sohbet videosu:

Yorum Ekle

PAYLAŞ
Önceki haberTAŞOVA İLÇE Mİ ŞEHİR Mİ?
Sonraki haberVEFATININ 19. YILDÖNÜMÜNDE….
Haber Foto Video arşivi: https://archive.org/details/@tasova05tumarsiv?sort=-date .... Not: Okul yöneticilerimizden veya öğretmenlerimizden eğitimle ilgili haberlerini ve öğrencilerimizin gurur verici çalışmalarını onların başarılarını paylaşmak ve onları onurlandırmak için bizimle paylaşmalarını istirham ederim. Haber metni ve fotolar için: E-Posta: ahmetozkan05@gmail.com Facebook: https://www.facebook.com/ahmet.ozkan.581