Ne Mazi Ne Ati’nin Konuğu Emekli Katip Mustafa Akça

Ne Mazi Ne Ati’nin Konuğu Emekli Katip Mustafa Akça

Taşova Gençlik Merkezimizin gönüllerimize taht kuran, yayınlanmasını dört gözle beklediğimiz projelerinden biri olan, adeta Taşovamızın geçmişten geleceğe köprüsü görevini üstlenen “Ne Mazi Ne Ati” Projesinin bu haftaki konuğu, Emekli Katip Mustafa Akça ağabeyimiz. Alpaslan Ortaokulundan 1971 yılında mezun olan Akça 48 yıl sonra mezunları Alpaslan Parkında 14 Ağustos 2019 günü bir araya getirmiş.

“Mustafa Akça, 1955 yılında, Taşova Kavaloluğu köyü, Akçanındere Mahallesinde doğdum. Sakarat İlkokulu’ndan 4. mezun olarak bitirdim. 1968’de Alpaslan Ortaokulu’na geldim. Alpaslan Ortaokulu’nun ilk mezunuyum. Haftasonları diğer orman köylerinden arkadaşlar ile köylerimize gidip bir gece yatıp okula dönüyorduk. Eğitim bu…” diye hayat hikayesine başlayan değerli ağabeyimiziı kendi anlatımından dinleyelim.

Yorum Ekle

PAYLAŞ
Önceki haberŞAHİNLER DERNEĞİNDE NÖBET DEĞİŞİMİ…
Sonraki haberMOBİLYA ÜRETİCİLERİ ZOR DURUMDA
Haber Foto Video arşivi: https://archive.org/details/@tasova05tumarsiv?sort=-date .... Not: Okul yöneticilerimizden veya öğretmenlerimizden eğitimle ilgili haberlerini ve öğrencilerimizin gurur verici çalışmalarını onların başarılarını paylaşmak ve onları onurlandırmak için bizimle paylaşmalarını istirham ederim. Haber metni ve fotolar için: E-Posta: ahmetozkan05@gmail.com Facebook: https://www.facebook.com/ahmet.ozkan.581