Amasya İtimat

NAO GENEL SEKRETER ve BAŞKAN YARDIMCISI YILMAZ’dan AÇIKLAMA..

Haber: Ali Osman Kaymak-Amasyaajans
Nizamı Alem Ocakları Genel Sekreteri ve Başkan Yardımcısı aslen ilçemize bağlı Güvendik (Herizdağ) köyünden eski Taşova Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Personeli Hemşehrimiz Bahadır Yılmaz, yeniden kurulan Nizam-i Alem Ocaklarının  kuruluş amaçlarını açıkladı: şöyle konuştu.
16 büyük imparatorluk ve 50’ye yakın devlet kuran 3 kıtada hüküm süren Türk milleti bunları kuru bir cihangirlik davası için değil ulvi bir gaye için yapmıştır.  Bu gaye TÜRK CİHAN HAKİMİYETİ MEFKURESİDİR. Yani yaşadığımız yeryüzünde alemin nizamını sağlamak, bunu da hakla, hukuk ve adaletle yüce Yaratcı’nın rızasını kazanmaktır. İşte ilahi kelimetullah için nizam-ı alem dediğimiz budur, KIZIL ELMA İDEALİMİZ budur. Bu hak dava için at sırtında 3 kıtada mücadele edilmiştir Mete Han’dan Attila’ya, Bilge Kağan’dan Sultan Alpaslan’a Fatih Sultan Mehmet Han’dan Mustafa Kemal Atatürk’e uzanan mücadele çizgisi bu çizgidir
Ülkemizde 1970 yıllarda yaşanan kardeş kavgasında bu kavgayı engellemek için büyük mücadele veren dönemin Gençlik Lideri Ülkü Ocakları Genel Başkanı şehit liderim MUHSİN YAZICIOĞLU 12 Eylül ihtilalinde suçsuz yere ceza yattığı uzun yıllarda bilinçli bir gençlik lideri olarak ülke sorunları üzerine sorgulamalar yapmış, çözüm yolları üretmiş ülkemizin milli birlik ve bütünlüğü için kardeşlik esaslı projeler üretmiş 1993 yılında Büyük Birlik Partisini kurunca çağı yakalayan bir Türk gençliği ideali için NİZAMI ALEM ocaklarını kurmuştur. Bölücü pkk terörünün ülkemize bela olduğu o dönemde bağımsız olan Türk cumhuriyetlerinin TURAN sevdası fitilini ateşlediği o dönemde Azerbeycan, Bosna, Kosova’nın zulümlere uğradığı o dönemde ülke çapında çok etkili olmuş ve ses getirmiş milli ülkülerin etrafında bir gençliğin yetişmesine vesile olmuştur.
2000 yılında isim değişikliğine uğrayan Nizamı Alem Ocakları 2009 yılında şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun şehadeti ile eski ruhundan uzaklaşmış, 14 Aralık 2021 tarihinde şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun cezaevi arkadaşı, dava arkadaşı yol arkadaşı Remzi Çayır başkanımız ve arkadaşlarının Milli Yol Partisini kurması ile 2022 yılında Nizamı Alem Ocakları Eğitim Kültür Vakfı adı ile yeniden hayat bulmuştur. Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023 yılında 2. bir yüzyılda projeler üretecek milli ülküler etrafında toplanmış Balkanlar, Kafkasya, Ortadoğu’da lider ülke TÜRKİYEYİ küresel ölçekli bir kuşak ile inşa edecek bir Türk gençliği oluşturmak hedefi ile kurulmuştur.”

Yorum Ekle