Amasya İtimat

MUSTAFA KORKMAZDAN MEYHANELER İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

İlçemizde faaliyet gösteren ve halkımızın büyük tepkisine yol açan içkili lokantalarla ilgili bir açıklama yapan önceki Belediye Başkanı Mustafa Korkmaz “içkili lokantalara ruhsatı ben vermedim” dedi ve ekledi: “Hakkımda yapılan asılsız beyanatlara çoğu zaman gülüp geçiyorum. Neden böyle yalan söyleme ihtiyacı duyuyorlar sorusuna cevap bulamıyorum.


 


Oysa ben sizlere hizmet etme şerefine ulaştığım dönemimde, çalışma arkadaşlarımla beraber Halkımızın müşterek ihtiyaçları doğrultusunda hareket ettik.


 


Beş yıla sığdırdığımız hizmetlerimiz ortada. Objektif bakıldığında, haksız eleştiri yaptıklarının farkında olmalılar, tabii insancıl yönleri var ise.


 


Açık bir dille söylemek gerekirse, yaptığımız hizmetlerin birilerini çok rahatsız ettiği aleni ortada Güzel ve kalıcı hizmetlerin yapılmış olmasının birilerini rahatsız ediyor oluşu çok keyif verici bir durum. Millet ve Memleket için yapılan hizmetlerden rahatsız olanların beyinleri olmadığı muhakkak. Ama çok görmemek gerekiyor, herkesin bir görevi var. Vatan haini ve Taşova düşmanı bu yaratıkların görevi de eğri ağızlarından salyalar akıtarak asılsız laf üretmektir.


 


Şimdi bir konu hakkında sizlere bilgi sunmak istiyorum.


 


Taşova’mızın merkezinde, ailelerin yaşadığı meskenlerin ortasında, dört (4) tane içkili lokanta mevcuttur, faal olarak da çalışmaktadır. Bu tip lokantaların varlığı Benim Taşovalı hemşehrilerimi derinden üzüyor ve rahatsız ediyor. Halkımızın, böyle yerlere ruhsat verenleri eleştirmelerini haklı buluyorum. İçkili yerler diye bir kavram var. Her yere ruhsat verilmez.


 


Taşova’mızda bulunan dört içkili lokantaya ruhsatı veren bugünkü Belediye yönetimidir. Halkımızın sesine kulak verildiği zaman yanlış kararlar olduğu ortadadır. İçkili lokantalara ruhsat verme yetkisi Belediyelere bırakılmıştır. Ruhsat verilmeden önce Halkın ve ilçenin yapısının iyi analiz edilmesi gerekir. Dönemimizde yapılan talepler yasal gerekçelerle kabul görmemiştir..


 


Bu bilgileri sizlerle neden paylaşmak istediğime gelince:


 


Ben önceki Belediye Başkanıyım, dolayısıyla Halkımızın meraklı sorularına muhatap oluyorum. Sorulara doğru cevap vermek benim görevim, bu da böyle oldu. Vatandaşlarımızdan biri yanıma gelerek, “Başkanım bu lokantalara sen mi ruhsat verdin” dedi. Kendisine neden sordun dediğimde, senin zamanında verildiği söylendi de dedi. Bu içkili lokantaların ruhsatlar Mustafa Korkmaz döneminde verildi diyen her kimse dünyanın en adi, en aşağı, en terbiyesiz ve en şerefsiz yaratığıdır. İçkili lokantalara ruhsatı veren bugünkü Belediye yönetimidir. Bu tür konularda takdir ve değerlendirme Halkımıza aittir.” Dedi.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.