Amasya İtimat

MUSTAFA KORKMAZ: SEN LEYLA’YA BİDE BENİM GÖZÜMLE BAK SULTANIM

mustafa Korkmaz

Borçsuz devrettikleri Taşova Belediyesinin, iyi yönetilmediğini belirten önceki Belediye Başkanı Mustafa KORKMAZ: Belediye iflasın eşiğinde dedi.

Uzun zamandan beri Taşova Belediyesinin neleri yapıp, neleri taahhüt edip de yapamadığı konular üzerinde konuşamadık diyerek söze başlayan önceki Taşova Belediye Başkanı Mustafa KORKMAZ: Şu anda ayak da duruyor görünse de, gidici olan Belediye yönetimi.

Halkımızın müşterek ihtiyaçlarına dürbünle bakıyor. Dürbünle bakılarak yapılacak herhangi bir işten bu vatandaşa hayır gelir mi? Tabi ki gelmez. Millete hizmet etmek için tecrübe ve ehliyet şart. Yaptığım eleştiri ve açıklamaların tamamı Taşova halkı ve Taşova’mız içindir.

Acemilik devrem bitti. Çıraklık devrem bitti. Şimdi sıra ustalık devreme geldi diyen Özgür Özdemir, Bu sefer Taşova halkını taşıyan otobüsü dereye uçurdu. Olan, sana bana oluyor yaralanan sıkıntıyı çeken halkımız. Taşova Halkını taşıyan otobüs dereye yuvarlanıyor başkan. Çizik bile almıyor, sebebi ne biliyor musunuz? Başkan Belediyede değil, halkın içinde değil de ondan.. Dünya umurunda değil ki, Belediyenin işleri umurunda olsun.

BORÇLU aldıkları Belediyeyi BORÇSUZ devrettiklerini kaydeden KORKMAZ: Dört yıldan beri satmadık yer bırakmayan, Belediye gelirlerini hizmete çevirmeyip çarçur eden mevcut Belediye yönetimi tarihe kara bir leke olarak geçecektir.

Ben, Taşova’nın önceki Belediye Başkanı ve şu anda bir vatandaş olarak soruyorum: Geçen dört yılda harcamış olduğunuz ortalama yirmi beş (25) trilyondan Taşova halkının hizmetine yönelik işler için neden bir kuruş bile ayıramadınız. Paraları harcadığınız yerler vatandaşa hizmetten daha önemli yerler miydi? (Ben rakamları yaklaşık söylüyorum. Yanlışım varsa Belediye Başkanı çıkar o kadar değil bu kadar der, açıklamasını yapar.) Herkes de bilir.

KORKMAZ: Daha önceki demeçlerimde de bu konularda Özgür Özdemir e çok uyarılarda bulundum Şimdi yine uyarıyor ve soruyorum: 2009 yılı Nisan ayında Belediyenin borcu olup olmadığını, var ise nerelere olduğunun açıklanmasını halkımız gibi bende bekliyorum. Hatta nasıl bir cevap vereceğini de merak ediyorum. 2009 yılı Nisan ayında borcumuz varsa bunu bilmek Taşova da yaşayan insanların tabii hakkı. Açıklamayı da bizzat sen yap. Aksi takdirde sizin yerinize birileri ağızlarından salyalar akarak, halkımızın arasına sızıyor, fitne ve fesat enjekte ederek, iğrenççe yalan yanlış ve asılsız sözler sarf ederek Mustafa KORKMAZ borç bırakmış o yüzden her taraf satılıyor diyerek halkımızın kafası karıştırılmaya zorlanıyor.

Taşova Halkı biliyor ki, Mustafa KORKMAZ Belediye’nin hakkını, hukukunu, parasını pulunu korumuş ve kollamıştır. Mustafa KORKMAZ Belediye Başkanlığı görevinin, Milletin bir emaneti olduğunu ve emanet edilen yerde tüyü bitmedik yetimlerin hakkı olduğunu bilir. Mustafa KORKMAZ Şunu da bilir ki, Belediye de Başkanın oğluna, kızına ve yeğenine yer yoktur. Mevsimlik veya hizmet alımı dallarında çalıştırsan hadi neyse. Sözleşmeli gösterip kadro alma hayalin var. Hayalin oluşursa daha sonra da başka kurumlara geçirmeyi düşünüyorsun herhalde. İnsan biraz sıkılır. Taşova Belediyesinde sözleşmeli kimyagere ne gibi ihtiyaç var söyler misin? Bu yaptığının Norm kadro yönetmeliğine aykırı olduğunu bilmiyor musun? Yirmi altı kişiyi kadrolu olarak nasıl işe başlatıyorsun? Bu yolu söyle de diğer Belediye Başkanları da faydalansın. (Sakın Mahkeme kararını gerekçe gösterme? O karar bozulur.) 5620 sayılı yasaya göre kesinlikle geçici işçi alamazsın Hangi yetki ile alıyorsun?

Belediye de yeterli sayıda geçici mevsimlik işçi yok mu? Tabiî ki var. Geçici işçi sayısında azalma olmadan işçi alamazsın. Sakın ola ki, 13 tane geçici işçi, Belediye aleyhine dava açtı ayrılmış oluyorlar deme. İşçiler tarafından açılan Mahkeme henüz sonuçlanmadı. Mevsimlik işçilere KADRO GELECEĞİ KESİN, 13 kişi açtıkları davayı geri çektikleri takdirde Taşova Belediyesinin personeli sayılacaklar. O zaman yeni başlattığın 11 kişiyi ne yapacaksın.

Bilinçsizce yapılan ve mevcut yasalara aykırı olan bu hataların altından nasıl kalkacaksın.

Biz, Belediye Meclis üyelerimizle birlikte büyük ve kalıcı eserlere imza atarak halkımızın hizmetinde ve gönlünde olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Biz elde ettiğimiz Belediye gelirlerine ek olarak Belediye malları satışından da elde ettiğimiz gelirleri Taşova’mız için hizmete dönüştürdük. Irmak suyuna mahkûm edilen halkımızı, yüz yıl yetecek ve kendi cazibesiyle gelen tertemiz YAYLA KAYNAK SUYUNA kavuşturduk. ŞEHİR İÇME SUYUNA yakışır, Şehrimize yakışır, Bin (1000) m2 alanı bulunan ve iki katlı bina yüksekliğinde olan SU DEPOSUNU, kodu en yüksek olan hakem tepeye yaparak, Şehir içme suyu ve su deposu problemini kökünden çözdük. İçme suyumuz Destek köyü sınırlarında olup Belediyemiz adına tapulu olan araziden çıkmaktadır. Yirmi iki (22 ) Km. uzunluğunda olan İÇME SUYU isale hattı ve SU DEPOSU son teknoloji kullanılarak yapılmıştır. ŞEHİR İÇME SUYU ve SU DEPOSUNUN yapımı gündüz ve gece ekipleri ayrı ayrı olmak üzere gece gündüz çalışarak, dört (4) yılda bitirilmiştir. Şehir içme suyu ve su deposunun inşası tamamen Belediyemiz personeli tarafından yapılmıştır. Kar kış demeden gece gündüz fedakârca çalışan o gün ki personele bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum.

KORKMAZ: Biz, Allah vergisi olan ve paha biçilmez değerde bulunan bu suyu, Halkımız bol bol kullansın ve asla susuzluk çekilmesin diyerek suyun tonunu aldığımız Meclis kararı ile 50 kuruştan veriyorduk. Şimdi kaç lira söyler misin? Sakın dört katına çıkardık deme. Şehir içme suyunun temini Belediyelerin asli görevlerinden biridir.Belediyeler sürekli olarak su için çok zaman ve çok para harcarlar .İhtiyaç olmadığı için Belediye tarafından alınmıyor ama Amasya Valiliği ile 2007 yılında yapmış olduğumuz protokol gereği Dazlı tarafından gelen içme suyunun yarısı Taşova Belediye sine aittir..Dazlı su hattının tüm masrafları Amasya Valiliği tarafından karşılanmakta olup protokol gereği Taşova Belediye sinden bir kuruş çıkmamaktadır. Taşova Şehir içme suyu ile ilgili son cümlem şudur: Taşova’mızın nüfusu Yetmiş bin (70.000) olana kadar suya ihtiyacımız yoktur. ŞİMDİ ÖZGÜR ÖZDEMİR”E SORUYORUM: SEN DÖRT YILDA ŞEHİR İÇME SUYU İÇİN DÖRT KURUŞ PARA HARCADINMIKİ SUYUN FİATINI DÖRT KATINA ÇIKARDIN?

Ne kadar bozmaya, kırmaya ve yıkmaya çalışıp sahip çıkma sanız da çağın şartlarına uygun olarak yaptırdığımız ŞEHİRLERARASI OTOGAR Taşova’mızın yüz akı olmaya devam ediyor.

Sen, şehrin kuruluşunda 1945 yılında hizmete giren Belediye hamamını 2001 yılında satıp Halkımızı hamamsız bırakmadın mı? Peki, biz ne yaptık, Satıp kaybettiğin Hamama karşılık ve hamamsızlık ayıbını kaldırmak için eski hamamın dört (4) katı büyüklüğünde SAUNALI VE KAFETERYALI BİR HAMAM yaparak halkımızın hizmetine sunduk.

Şu anda Belediye Fen İşlerini ayakta tutan,1 adet ilaçlama motoru, 1 adet Büyük Massey Ferguson Traktör, 1 adet Normal kepçe, 1 adet Büyük yükleyici Kepçe gibi ÖNEMLİ İŞ MAKİNALARI fabrika garantili olarak bizim zamanımızda alınmıştır.

Taşova’mızdaki tüm PARK VE BAHÇELER bizim zamanımızda yapılmış bütün parklara ve İlçemizdeki İLKÖĞRETİM OKULLARININ tamamına OYUNCAK VE SPOR ALETLERİ YAPTIRILARAK HİZMETE SUNULMUŞTUR.

İlçe merkezinde bulunan KALDIRIM VE YOLLARININ tamamı bizim zamanımızda yapılarak hizmete girmiştir.

Şehrimizin en uygun yerlerine takılan ve ne yazık ki yarıdan fazlası Belediye Başkanı tarafından söktürülerek hurdalığa atılan SOKAK ÇEŞMELERİ bizim zamanımızda yaptırılmıştır. Sokak çeşmelerinin sökülerek hurdalığa atılma sebebi hala cevap bulamamıştır. Ayrıca, söktürülerek hurdalığa atılan o güzelim sokak çeşmeleri BİR GECEDE KAYBOLAN YÜZYİRMİ TON ( 120 ) HURDA İLE BİRLİKDE GİTTİMİ, YOKSA DURUYOR MU?

Her çeşit etkinliklerin yapıldığı ve Milli bayramlarımıza ev sahipliği yapan çarşı içindeki MEYDAN bizim zamanımızda açılarak hizmete girmiştir.

Belediyenin asli görevleri arasında bulunan ve takılmaları Beynelmilel olan, ayrıca, İlçemize güzellik katan CADDE, SOKAK ve EV NUMARA TABELALARI bizim zamanımızda yaptırılmıştır.

BELEDİYE MALLARININ İCRA YOLU İLE SATILDIĞINA BAKILIRSA Sadakaya ihtiyacınız olduğu ortaya çıkmaktadır. Demek ki bu yüzden her ay YETMİŞ (70) TANE YÜKSEK OKUL TALEBESİNE VERMİŞ OLDUĞUMUZ BURSLAR Özgür Özdemir tarafından kaldırılmıştır.

Şehir merkezine yapılarak, Halkımızın hizmetine ÜCRETSİZ OLARAK sunulan UMUMİ TUVALET bizim zamanımızda faaliyete geçmiştir. Belediye umumi tuvaleti, Naneye muhtaç bu Belediye tarafından sigara parasına satılmıştır.( Takasta Belediye 50 kat zarar etmiştir.)

KORKMAZ: Bu saydıklarımıza eklenecek daha birçok hizmetimiz vardır. Biz Belediye gelirlerini böyle kalıcı ve Halkımızın müşterek ihtiyaçlarına yönelik işlerde harcadık. Herkesin hakkı olan Milletin parasını heba etmedik. İşte biz elimize geçen paraları, bu gün değeri ölçülemez böylesine büyük hizmetlere aktardık. Bu hizmetleri gerçekleştirmek için, değeriyle Belediye mallarından satış yaptık ve bunları seçim beyannamemizde de belirttik.

Siz ne yaptınız? Bizim zamanımızda satılandan iki kat fazla yer satıp parasını aldınız. (ben iki kat yer kaybettiniz diyorum Özgür Özdemir de çıkar biz hiçbir yeri kaybetmedik ve satmadık der, bende lafımı geri alırım.) .Belediye ye ait nereleri sattınız nereleri neye karşılık takas ettiniz, karşılığında ne kadar para ya da ne aldınız? Bunları bilmek Taşova’da oturan herkesin hakkı değil mi?

Belediye Meclis üyelerine söyleye söyleye dilimde tüy bitti, şimdi bir kere daha söylüyorum.

2009 yılı nisan ayında Belediyenin borcu olup olmadığını daha hala başkana sormadınız mı?

İnsan merak eder yine sorar. Sormazsanız vebalde kalırsınız. Sormazsanız, çocuklarınıza eşinize, dost ve akrabalarınıza hesap veremez, haklarında kalırsınız. Zaten satacak yer kalmadı

Ama siz yine de sorun.

Ben, borcumuz yok dememe rağmen, her toplantıda Belediyenin en güzide yerlerinin satışına imza koydunuz. Ne kadar da imza atmaya hevesli insanlarmışsınız demeden duramayacağım. Sizden bir açıklama gelmeyince aklıma her şey geliyor. Yoksa siz taş üstünde taş bırakmamak için ağız birliğimi ettiniz ya da yemin mi ettiniz? Yoksa hâlâ, önümüze bir satış kararı gelse de keyfini çıkara çıkara imzalasak mı diyorsunuz.

Seçim taahhütlerinize ne oldu? Unutuldu mu yoksa çöpe mi atıldı. Halkın beklentileri çöpe atılmaz. Bu Millet bile bile size oy verdi. Hâlbuki daha öncede iktidar partisinden seçildiğiniz.

Hatıra gelmedi herhalde. Hizmet etmek için iktidar olmak yetmiyor, işin ehli olmak gerekiyor.

Size oy verenler sizi aday gösterenler yanıldılar vebalde kaldılar. Belediye Başkanlığı, Başkanı Meclisi, memuru ve çalışanları ile bir bütündür. Belediyecilik ekip işidir, beceri işidir. Kırk dört maddelik taahhütle geldiniz ne yaptınız, Allah aşkına söyleyin de bizde bilelim. ”Benim, bu ekiple yola çıkmam hataydı, bu otobüsün gidişi hiç hoş değil, bu otobüs karşılaştığı ilk dereye yuvarlanır, Bu kadro bu Millete hizmet veremez, ben daha fazla vebalde kalmayım diyerek büyük hevesle girdiği Belediye Meclisinden kendi isteği ile ayrılan, Belediye Başkanlığı vekâlet ücretine ihtiyacı olmayan Aslan Mehmet TORUN”u tebrik ediyor ve kutluyorum.

KORKMAZ: Bizim 5 yılda yaptığımız hizmetlerin topuğuna bile erişemediniz İŞTE ÖZGÜR ÖZDEMİR”İN BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI BU. .Belediye Başkanı iktidar partisinden olmalı diyenler, Sizi aday gösterip oy verenler şu anda ne kadar huzurlular acaba? Akşam başlarını yastığa koyunca rahat uyuyup uyumadıkları merak konusu.

Önceki Taşova Belediye Başkanı olarak bana ve halkımıza göre bu iş sizin işiniz değil siz bu işi beceremiyorsunuz. GERÇEKDEN BU İŞİ BİLMEDİĞİNİZ İCRAATINIZDAN BELLİ.09.09.2011 tarihli yazımda BECEREMİYORSUN ÇEKİL GİT dediğimde gitseydin Milletin ve Taşova’mızın hayrına olacaktı. (O yazımı bulun ve mutlaka okuyun ) Ben o yazıyı BU GÜNLERİ GÖREREK kaleme almıştım. YANILMAMIŞIM.

Bir rivayete göre Zamanın sultanı mecnunu huzura çağırmış. Sultana göre Leyla güzel değilmiş. Mecnuna demiş ki, yahu mecnun sen bu Leyla için mi ağıtlar söyledin, bunun için mi çöllere düştün deyince, Mecnun da : “ Sultanım, sen Leyla’ya bide benim gözümle bak’ Demiş.

Şimdi bizler, Belediye Başkanını ve Belediye Meclis üyelerini beceriksiz buluyoruz ama bu kadroyu aday gösterip oy verenler ne düşünüyorlar acaba? Vebal altında kaldık mı diyorlar, yoksa Mecnun misali “Siz Belediye Başkanımıza ve Belediye Meclis üyelerimize bide bizim gözümüzle bakın“ mı diyorlar. Burası merak konusu.

Taşova’mızda yaşamını sürdüren Değerli Halkımız, Mevcut Belediye Başkanı ve Meclis üyelerinin Emanete sahip çıkıp görevlerini yapamadıklarını, her şeyi, her olup biteni, kimlerin neler yaptığını, kimlerin hangi yollardan faydalandığını, hizmet yıllarının boşa geçip heba olduğunu biliyor, hem de adı gibi biliyor. Sessizce, günlerin geçmesini bekliyor. Boşa kürek sallamanın, yanlış tercih yapmanın nelere mal olduğunu biliyor, hiçbir yanlışın karşılıksız kalmayacağını ve bir gün mutlaka hesabının sorulacağını biliyor ve sabırla bekliyor.

Önceki Taşova Belediye Başkanı olarak, Ben, ekibimle birlikte Taşova Halkının Emanetini her şeyin üstünde tuttum. Görevim süresince bir gün bile izin kullanmadım. Günün her saatini Taşova Halkına hizmet anlayışı ile geçirdim. Zamanı iyi kullanarak Meclis üyesi değerli arkadaşlarımla birlikte çok büyük yatırımlara imza attık. İşte bu yüzden huzurluyum, içim rahat, Hiç kimseye en ufak bir kırgınlığım yok. Olup biten her şeyin takdirini Taşovalı Hemşerilerime bırakıyor, Herkese ailesiyle birlikte Cenab-ı Allah’tan sağlıklı uzun ömür diliyor, gönülden saygılarımı sunuyorum. Dedi.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.