MUSTAFA KORKMAZ DAN BASIN AÇIKLAMASI

Taşova Belediyesini borçsuz devrettiklerini, ancak şu anda, Borç Batağında yüzdüğünü söyleyen önceki Belediye Başkanı Mustafa Korkmaz:


 


“Belediyenin durumunu iç açıcı ve düzenli görmüyorum. Gün geçtikçe irtifa kaybediyor. Belediye tekrar 2004 öncesine döndü. Halkımıza böyle bir yönetimi reva görenlerin kulakları çınlasın.


 


Bizim dönemimizde satılan yerlerden elde edilen gelir kalıcı hizmetlere dönüştürülmüştür. Halkımızın müşterek ihtiyacına yönelik hizmetler için başka kaynak yoksa Belediye mallarının satışından yanayım. Boş yere satılmasına da kesinlikle karşıyım. Ne kadar olduğunu bilmiyorum, ancak bizim döneminizdeki kadar satış yapıldığını tahmin ediyorum. Kaybedilen güzide yerler ortada, ancak ortada hizmet yok. Bunun hesabını zor verirsiniz.


 


Belediye malları satışına karar veren, aynı zamanda da denetleme yetkisi bulunan Değerli Belediye Meclis üyelerimiz olanı biteni takip ediyorlardır herhalde. Nereye ne kadar borcumuz vardı da biz bu belediye mallarını satıyoruz ve satmaya da devam ediyoruz dediklerini umuyorum. Şayet sorulmamışsa çok büyük bir gaflet var demektir.


 


Değerli Meclis üyeleri bu güne kadar siz böyle bir soru soramadıysanız ve halen sormayı da düşünmüyorsanız, şimdi ben soruyor ve istiyorum. Belediye Başkanı Sayın Özgür Özdemir, Belediyenin 2009 yılında devir aldığınız, günkü hesap durumunu, satılan trampa edilen ve takas yapılan yerlerden elde edilen gelir miktarını, bankalara yaptığınız borç miktarını ve bunlara karşılık Taşova Halkının işine yarayacak yaptığınız hizmet cetvelini noksansız ve anlaşılır bir şekilde kamuoyuna, Belediye Meclis üyelerimize ve şahsıma ivedi olarak bildirmenizi bekliyorum.


 


Bu vesile ile mübarek Ramazan Bayramınızı gönülden tebrik eder, saygı ve sevgilerimi sunarım.” Dedi.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.