Amasya İtimat

VALİ HALİL İBRAHİM DAŞÖZ DEN VEDA ZİYARETİ

VALİ HALİL İBRAHİM DAŞÖZ’ DEN VEDA ZİYARETİ


 


 


     Valiler kararnamesi ile 11 Haziran 2009 günü Amasya valiliğine atanan Halil İbrahim Daşöz,  2 yıl gibi kısa bir süre sonra 17 Ağustos 2011 tarihinde Manisa Valiliğine atandı.


 


     Valiler Kararnamesi ile Manisa Valiliği’ne atanan Amasya Valisi Halil İbrahim Daşöz için 25 Ağustos 2011 Perşembe günü  Belediye Lokalinde veda programı düzenlendi.


 


     Saat 11.30 da Belediye lokalinde hazırlanan veda programında  Belediye Başkanı Özgür Özdemir ve Kaymakam İbrahim Halil Şivgan birer konuşma yaptılar. 65 Bin Dev öğrenci adına bir öğrenci konuşurken Vali duygulandı.

     Vali Daşöz, 65 Bin Dev Örencileri de yanına alarak konuşmasında; “Amasya’da görev yapmaktan dolayı son derece memnun oldum. Benim için sürpriz  bir atama  oldu, planlamasını yaptığımız çok işler vardı..” dedi.


 


     Belediye Başkanı Özgür Özdemir’in eğitimci, büyük bir kütüphanesi olan bir insan olması 65 Bin Dev Öğrenci Projesi’ne katkısı çok fazla oldu, İlçe kaymakamınız ideal bir idareci onunla çalışmaktan gurur duydum. 65 Bin Dev öğrenci projesi  ile kendine güvenen, öz güveni yüksek gençler yetiştirmenin adımlarını atmanın beraberinde Amasya dahil olmak üzere Amasya’nın ilçelerine eğitimle alakalı yatırımlar yaptık. Taşova’mıza bir Amfi Tiyatro için Dev Öğrenci projesinden 50  Bin TL ve özel idareden 100 bin TL  ayırdık. Taşova’da 65 Bin Dev Öğrenci eseri olduğunu ifade etti.

     Manisa’nın da Amasya ile benzer yönlerinin olduğuna da değinen Vali Daşöz, 2 şehrin de şehzadeler şehri olduğuna dikkat çekerek Manisa ve Amasya’yı kardeş şehir yapmayı planladığını da aktardı. Vali Daşöz, Amasya’dan ayrılmanın en zor yanının 65 Bin Dev Öğrenci’den ayrılmak, olduğunu söyledi.     Vali Daşöz, hakkınızı helal etmenizi istirham ediyorum ve sizleri 65 Bin Dev Öğrencinin sloganıyla selamlamak istiyorum. Sizi Seviyoruz.


 


     Belediye lokalinde yapılan veda programını Kasım Alper sunarken törene, belde belediye başkanları, daire amirleri, muhtarlar ve çok sayıda davetli katıldı.


 


     Vali Daşöz ve beraberindeki heyet 65 Bin Kitap Kafe de bir süre dinlenirken günün anısına ziyaretçi defterini de imzaladı. 

Resimlerin devamı için 1 <<<TIKLAYINIZ>>>


Resimlerin devamı için 2 <<<TIKLAYINIZ>>>

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.