Amasya İtimat

Minber ve Mihraplar Gençlerle Süslendi

Minber ve Mihraplar Gençlerle Süslendi

Taşova Şehit Bekir Özdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri minber ve mihraptaydı.

İl ve ilçe müftülükleriyle birlikte gençlere yönelik çeşitli projeler yürüten Diyanet İşleri Başkanlığı 19 Mayıs Gençlik ve Spor bayramında tüm camilerde mihrap ve minberleri gençlere verdi.

İlahiyat Fakülteleri ile İmam Hatip Lisesi öğrencileri imametinde gerçekleşen projede binlerce genç “Gençlerimiz, Milli ve Manevi Değerlerimizin Emanetçisidir” konulu cuma hutbesi okuyup ardından cuma namazı kaldırdı.

Taşova Kapalı Spor Salonunda gerçekleşen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 104. yılı kutlamaları sonrası, Müftülüğün programı kapsamında Taşova İmam Hatip Lisesi öğrencileri, Meslek Dersleri öğretmenleri rehberliğinde İlçemizdeki camilerde minbere geçip hutbe okudu, mihraba geçip namaz kıldırdı.

Gençlerin okuduğu hutbe ve kıldırdıkları Cuma namazı cemaat tarafından büyük ilgi gördü.

Şehit Bekir Özdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu Müdür Vekili Kemal Vehbi Onay, başta böyle güzel bir etkinliğin yapılmasına imkan sağlayan Sayın İlçe Kaymakamımız ve İlçe Müftümüz ile, cami görevlilerimize, yıl içerisinde yaptığımız tüm Cuma uygulamalarında öğrencilerimizin hatalarını görmeyen, sürekli onlara moral verip destek olan cemaatimize, öğrencilerimizin hazırlanmasında emeği geçen meslek dersleri öğretmenlerimize ve yarınlarımızın emanetçisi kıymetli öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum, dedi.
.

.

Video: (Sanayi Camisinden)

.

Okulun Archive.Org’daki Etkinlik Arşivine Gitmek İçin (TIKLAYINIZ)

.

.

Instagram: https://www.instagram.com/tasovaimamhatip/

.

Yorum Ekle