Amasya İtimat

MİLLET İTTİFAKININ ADAYI: ÖZGÜR ÖZDEMİR

31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel seçimlerinde  İYİ Parti Taşova Belediye Başkan adayı  Özgür Özdemir, 8 Şubat 2019 Cuma günü yapılan ortak toplantıda Millet İttifakının adayı olarak açıklandı. 16 Ocak günü Cumhuriyet Halk Partisinin Belediye başkan adayı olarak açıklanan Ömer Özalp adaylıktan çekildi.

Cumhuriyet Halk Partisi ilçe binasında saat 19.00’da yapılan Basın açıklamasına; Cumhuriyet Halk Partisi Amasya İl Başkanı Reşat Karagöz, İYİ Parti Amasya İl Başkanı Adnan Kır, İYİ Parti Taşova İlçe Başkanı İsmail Yüksel, CHP Taşova İlçe Başkanı Ömer Özalp, İYİ Parti Kurucu Başkanı Salih Aşçı, CHP ve İYİ Parti ve CHP’nin ortak Adayı Özgür Özdemir ve her iki partinin üyeleri katıldılar.

Söz alan Cumhuriyet Halk Partisi Amasya İl Başkanı Reşat Karagöz; “Bu akşam burada ortak aday açıklaması için bir aradayız. Her iki partinin oluşturmuş olduğu komisyonların çalışmaları sonunda Amasya genelinde ittifak kararı almış bulunuyoruz. Genel Merkezimizce Genel Başkan Yardımcımız Seyit Torun’un açıklaması doğrultusunda Taşova adayımız Ömer Özalp çekilerek Taşova Belediye Başkan adayı  Özgür Özdemir’i destekleyeceğiz.” dedi.  İYİ Parti Amasya İl Başkanı Adnan Kır ise “Bunlar belediyelerle geldi, belediyelerle geri gidecekler. İttifakımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.

 

 

Yorum Ekle