MHP İZMİR İL BAŞKAN YARDIMCISI HEMŞERİMİZ HASAN YILDIZ İLE RÖPORTAJ

      Hemşerimiz Hasan Yıldız,  Türk Silahllı Kuvvetlerinden  emekliliği sonrası,siyasete girdi. Şu an aktif siyaset hayatına Milliyetçi Hareket Partisi İzmir İl Başkan Yardımcısı olarak devam ediyor. Babacan ve her bir ziyaretcisinin yarasına merhem olmak için devamlı mesai halinde olan hemşerimiz Hasan Yıldız ile Taşova Gazetesi olarak söyleşide bulunduk.

  

      Taşova Gazetesi :  Sayın Hasan Yıldız kendinizi okuyucularımıza  tanıtırmısınız?

        

            Hasan Yıldız : 1953 Elmakırı Köyü doğumluyum. İlkokulu köyümde , Ortaokulu Taşovada bitirdim. 1971 yılında Ankara Jandarma Astsubay okulundan mezun oldum. 1973 yılında jandarma Komando okulunu bitirdim. 1974 yılında Kıbrıs harekatına fiilen iştirak ettim.  Türkiyenin çeşitli yerlerinde Jandarma Karakol komutanlığı ve İlçe Jandarma Bölük Komutan Vekillikleri yaptım.  1986 yılında çok sevdiğim askerlik mesleğinden ayrılarak yurt dışına gittim. 1996 yılında Türkiyeye döndüm. 1989 dan buğüne değin İzmir İlinde ikamet etmekteyim. Evliyim 3 çoçuğum 1 torunum var.

 

         Taşova Gazetesi :    Çoçukluğunuz Taşovası ve bir anınızı paylaşır mısınız?

 

              Hasan Yıldız : 1960 lı yıllarda, ilçemiz 1950 nüfuslu herkesin birbirini yakınen tanıdığı, karşılıklı sevgi ve saygının hakim olduğu bir Taşovada öğrencilik hayatımın en  güzel günlerini geçirdim. O dönemde bir çocuğun köyden ilçemize gelip ortaokulu okuması çok önemli ve bir okadar da zordu. İlçemiz halkı ortaokulda okuyanları seviyorlar ve her türlü yardımı yapmak için ellerinden geleni yapıyorlardı. O zamana  ait hasretle hatırladığım birçok hatıram var tabii. Taşova Gazetesinin kurucusu Alirıza Günaydın abi benim abimin arkadaşı idi. Ortaokul birinci sınıf ders yılı başlamadan bir gün önce Ağabeyim  beni Alirıza ağabey e götürdü, Alirıza ağabey birer çay söyledi gayet ciddi bir şekilde okumanın niçin  önemli olduğunu belirten ; ikaz, tavsiye ve direktif mahiyetli bir konuşma yaptı 3 gün müsaade etti ne anladığımı yazıp kendisine göstermemi istedi. Ama ben ertesi gün gittim yazdıklarımı verdim Aferin anlamışsın sen okursun dedi.Tabii Alirıza ağabeyin bana anlattıkları Türk, Türklük, Türk Devleti, Türk Vatanı, Türk milleti,Türk milliyetçiliği idi benim yazdıklarım da bunların tekrarından başka birşey değildi.Bunu hiç unutamam. Çeşitli vesilelerle yaptığım konuşmalarda bu olayı örnek olarak sunar ve bunların çocuklara mutlaka  öğretilmesi gerektiğini ısrarla anlatırım.

 

 

     Taşova Gazetesi :    Parti içi göreviniz hakkında bilgi verir misiniz?

 

         Hasan Yıldız :    Yurt dışı dönüşümü müteakip Milliyetçi Hareket Partisine Resmen  üye olarak İzmir-Gümüldür Belde yönetim kurulu üyeliği, İzmir-Değirmendere Belde Kurucu Başkanlığı ve 1999 Mahalli İdareler Seçimleri Belediye Başkan Adaylığı, Aydın-Bozdoğan ilçesi yönetim kurulu üyeliği ve ilçe başkan yardımcılığı, 2005 Mayıs ayından beri de İzmir İl Başkan Yardımcılığı görevini halen sürdürmekteyim.

 

Taşova Gazetesi : Yıllardır gazetemiz abonesisiniz elinize aldığınızda duygunuz nedir? (bütün aboneler için sorulmuştur.)

 

       Hasan Yıldız :    Her ne kadar memleketim dışında bulunsamda Taşovasız yaşamak mümkün mü?. Gazetenin geleceği günü sabırsızlıkla bekliyorum. Bilgisayar karşısına geçip internetle erişim sağlansa bile gazeteyi eline alıp okuyarak orada yaşıyormuşum gibi mutlu oluyorum. Taşovayı çok sevmeme ve çok özlememe rağmen yaşamımızdaki zorunluluklar dolayısıyle sürekli memleketimde ikamet edemiyorum. Ama bu arzumu da sık sık ziyaretlerde bulunarak gidermeye çalışıyorum.Gazetemi elime aldığımda ilanlar dahil baştan sona kadar birkaçdefa okurken taşovada dolaşıyorum zaten,

 

    Taşova Gazetesi : Plan ve projeleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

 

       Hasan Yıldız :  Gerek mesleki  gerekse siyasi yaşamımda ileriye dönük klasik anlamda plan ve proje düşünmeden sadece çalıştım, çalıştım, çalıştım. Üstlendiğim her görevi idealist bir insana ykışır  şekilde ifa ettim. Halen bu minval üzre devam ediyorum. Başarılı olduğunu hissetmek insanın kendine güvenini arttırırıyor, adınızdan söz ediliyor, aranan kişi oluyorsunuz. Planlamayı hiç düşünemediğiniz güzellikler sizi buluyor ve tarifi mümkün olmayan bir mutluluk duyuyorsunuz.Partimiz Türkiye Büyük Millet Meclisi dışında olduğunda da, Muhalefet olduğunda da müracaat eden herkese Partisini, memleketini somadan yardımcı olmaya çalışıyorm,bundan da son derece mutluyum.. Çoğunluk ilçelerle beraber İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığının kazanılması ve yapılacak olan ilk genel seçimlerde Partimin büyük bir çoğunlukla tek başına iktidarının Türk milletinin hizmetine sunulmasında deruhte ettiğimiz görevleri layıki veçhile yerine getirebilmek en büyük şiarımızdır.

Nazik jestlseri ile röpörtaj imkanı vererek kendimi takdim imkanını esrigemeyen Taşova gazetesinin değerli yönetici ve ilgililerine,Taşovalı sayın hemşehrilerime selam sevgi ve en derin saygılarımı sunuyorum.

              

         Ek bilgi verelim şu an kıymetli hemşerimiz Hasan Yıldız  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Müsavat Dervişoğlu için hummalı çalışmalarına devam ediyor. Yine Dervişoğlu uzun yıllar önce Taşovayı ziyaretinden dolayı ilçemiz hakkında da ayrı bir bilgiye sahip bu vesile ile İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Müsavat Dervişoğlu nada Taşova gazetesi olarak başarılar dileriz..

         Kıymetli hemşerimiz Hasan Yıldız’a bundan sonraki yaşamında sağlık ve mutluluklar dileriz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum Ekle