MHP 11. OLAĞAN KONGRESİ YAPILDI

Milliyetçi Hareket Partisi 11. olağan genel kurulu 6 Aralık 2014 Cumartesi günü gerçekleştirildi.
Saat 13.00’de parti binasında gerçekleştirilen kongreye; MHP Amasya il başkanı Hüseyin Kanbolat ve yönetim kurulu üyeleri, çevre ilçe teşkilatı başkanları, İş adamı Mehmet Sarı ile partililer katıldı.
Önceki il başkanlarından Mevlüt Yücel Tarım başkanlığında oluşturulan divan heyeti, saygı duruşu ve İstiklal marşı ile kongreyi başlattı.Genel kurulda söz alan başkan adayı Aslan Berber; ” MHP Genel merkezinin Taşovamızdan başlattığı kongre sürecinin hayırlı olmasını diliyorum.Şuna yürekten inanıyorum ki,her seçimden oyunu yükselterek çıkan teşkilatımızın başarısı artarak yeni yönetimimizle devam edecektir.Milletimizle bütünleşerek bu kutlu yürüyüşümüz sürecektir.Bizleri asılsız iddialarla yıpratmaya çalışanlar,ülkeyi parçalanmaya, bölünüp yok olma safhasına getirmişlerdir.İktidar olmuşlar ama muktedir olamayan bu hükümet ülkemizi dünyaya rezil etmişlerdir.Ülkemiz siyonizmin kol gezdiği, ajanların cirit attığı, güvenlik kuvvetlerimizin zaafa uğratıldığı bir duruma getirilmiştir. Görev yapan merhum başkanlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet, hayatta olanlara sağlıklı uzun ömürler dilerim. Hepinize teşekkür ediyor, Rabbim işimizi kolaylaştırsın, yolumuzu açık etsin” dedi.
Daha sonra söz alan Mhp il başkanı Hüseyin Kanbolat; “7 Haziran 2015 günü yapılacak genel seçimlerine doğru adım adım ilerliyoruz.12 yıllık iktidar komşularımızla bizleri düşman haline getirmiştir.Seçimlere yeni seçilen kadrolarla gireceğiz. Seçilen arkadaşlara büyük görevler düşüyor. Bu kongrenin kazananı MHP olacaktır.” dedi.
Aslan Berber başkanlığında tek liste ile girilen seçimler sonunda yönetim kurulu asıl üyeliklerine; Ali Rıza Uçaş, Ahmet Usta,Hayati Uslu,Vehbi Soyal, Ömer Öztürk, Siyami Gencel, Kasım Özübek, Fatih Özkan, Selahattin Kara,Mustafa Önal, Mürsel Çatal, Mustafa Kanbolat,Celal Keleş ve Burhan Cingöz seçildiler.

_MG_7698 _MG_7709 _MG_7717 _MG_7719 _MG_7728 _MG_7732 _MG_7738 _MG_7743 _MG_7745 _MG_7747 IMG_7694 IMG_7697 IMG_7753

Yorum Ekle