Amasya İtimat

Mevlana ve Yunus Emre Merzifon’da Kasım Alper Özdemir’in Şiirleriyle anıldı..

Manevi dünyamızın sembol isimlerinden olan Mevlana Celaleddin Rumi Hz. Vuslatının 748.yılında, Yunus Emre ise vefatının 700.yılında Amasya Üniversitesi Merzifon Meslek Yüksek Okulu ve Merzifon Belediye tarafından düzenlenen güzel bir geceyle Akif Gülle Kültür Merkezinde anıldı.

Şair yazar Kasım Alper Özdemir’in semazenler eşliğinde yorumladığı şiirler ile geceye katılanlar duygu dolu anlar yaşadı.

Mevlana ve Yunus Emre Belgeseli ve Alpaslan Yıldız’ın Ney Taksimi ile başlayan etkinlikte Musiki sanatçısı Ebu Bekir Atalay’da ilahiler seslendirdi.

Sosyal mesafe, maske ve pandemi kurallarına uyulan etkinliğe Merzifon Belediye Başkan Vekili Tuncer Basmacı, Gümüşhacıköy Belediye Başkanı Zehra Özyol, Merzifon 5. Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Mete Kuş, Merzifon Müftüsü Abdülhamit Pehlivan ve
Merzifon Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç.Dr M.Burak Bilgin ve davetliler katıldı.

Gecenin sonunda Kasım Alper Özdemir’e çiçek takdiminde bulunulurken Özdemir çiçeği 6 yıl evvel şehit edilen Binbaşı Arslan Kulaksız’ın eşi Sibel Kulaksız’ı sahneye davet ederek şehit aileleri adına kendisine takdim etti.

Gecede konuşan Merzifon MYO Müdürü Burak Bilgin İyilik insanı, memleketimizin gururu Kasım Alper Özdemir kardeşimize ve ekibine, ayrıca emeği geçen Merzifon Belediyesi’ne teşekkür ediyorum; dedi.

Merzifon Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Ergül ise ilçemizde kültürel manada güzel bir geceyi yaşarken değerli sanatçımıza Şampiyonluğa giden Merzifon Spor’umuzun Kasım Alper yazılı formasını hediye etmek ayrı bir güzellik oldu; dedi.

Özdemir’de protokole yaşadığı ilçe olan Eyüpsultan’ın takımı Eyüp Spor’un formasını hediye ederek emeği geçen herkese teşekkür etti.

Kasım Alper Özdemir kardeşimize ve geceye katılan misafirlerimize şahsım, belediyemiz ve okulumuz adına teşekkür ediyorum; dedi.

Yorum Ekle