MERHUM ALPASLAN TÜRKEŞ VE ŞEHİTLER İÇİN MEVLİD-İ ŞERİF OKUTULDU

 

4 Nisan 1997 günü hayata veda eden Milliyetçi Hareket Partisi  kurucusu ve Genel Başkanı  merhum Alparslan Türkeş ve şehitlerimizin ruhuna, 4 Nisan 2016 Salı  günü akşam namazından sonra Merkez Çarşı camiinde mevlid-i şerif okutuldu.

Düzenlenen Mevlid-i şerif sonrası  bir açıklama yapan MHP  İlçe Başkanı Aslan Berber ; “Hayatını ülkesine ve milletine adamış, milletimizin yine bugünkü gibi Türkiye’nin bütünlüğü tehlikedeyken ve kendi değerleri içinde bir umut aradığı bir dönemde ortaya çıkarak muhteşem eserlere damgasını vurmuş, gençliğimizin milli, dini ve ilmi olarak yetiştirilmesine çok ciddi katkılar sağlamış, gerçek bir dava adamı Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in ölümünün 19 yıl dönümünde rahmet ve saygıyla anıyoruz. Bu akşam  bizlerle  olamayan  ilçemizdeki  binlerce  kalp bizlerle beraber  atmaktadır.

.Ülkücüler  insanlık özlemi  içinde  ne  uşak olmayı, ne de  başkalarını uşak olarak kullanmayı  kabul etmeyen  şerefli bir bayrağın  taşıyıcısıdır. Kötülenen  Türklük , istismar edilen yüce dinimizdir.

Bu vesile ile  gönlümüzdeki  yeri  hiç değişmeyecek olan  Başbuğumuz Alpaslan  Türkeş Bey’i dua, ülkücü şehitlerimizi rahmet, şükranla yad ediyoruz. Bu mukaddes  borcu ifa ederken  merhum liderimizin kabrinin nur, mekanının cennet olmasını  Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim. Onun müslüman Türk  milleti için  manevi vasiyeti, ülkücülerin  milletle kenetlendiği ve  tam bir kucaklaşma  yaşadığı  gün gerçekleşecektir.

Ruhu şad olsun “dedi._MG_4926 _MG_4927 _MG_4930 _MG_4932 _MG_4933 _MG_4934 _MG_4935 _MG_4937

 

 

Yorum Ekle