Amasya İtimat

MEHMET SARI’dan KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİ

İlçemiz Uluköy doğumlu MS Grup Yönetim Kurulu Başkanı İş adamı Mehmet Sarı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile Amasya’da bir etkinlik düzenledi.

Yaklaşık 700 kişilik seçkin bir davetlinin teşrif ettiği  gecede davetlilere hitaben bir konuşma yapan iş adamı Mehmet Sarı, ”Kadınlarımızın çektiği sıkıntıları hep birlikte görüyoruz. Dünya’da ne kadar haksızlık, ne kadar sıkıntı ve ne kadar huzursuzluk yaşatan sebepler varsa, bunların tüm yükü kadınlarımızın üzerine binmektedir. Ülkemizde de aynı sorunları büyük ölçüde kadınlarımız yaşamaktadır. Bu konuda çok ciddi adımlar atılıp kadınlarımıza daha sağlıklı ve güvenli şartlarda kaliteli yaşam sunmalıyız. Ayrıca kadınımıza yapılan şiddet asla ve asla tasvip edilemez, kadınlar bizlere yaradan tarafından emanet edilmiş değerlerdir. Bu değerlere bırakın şiddeti ters söz söyleyip kalplerini kırmak bile doğru davranış olamaz. Dünyaya gelişimize vesile olan kadınlarımıza hakkıyla sahip çıkalım. Bu vesile ile tekrar bu davetimize katılımlarınızdan dolayı teşekkür eder,  kadınlar gününüzü bir kez daha tebrik ediyorum.” dedi.
Gecede yemeğin ardından gece geç saatlere kadar müzik eşliğinde eğlenildi. İşadamı Mehmet Sarı ise geceye teşrif eden misafirler ile tek tek ilgilendi. İstanbul gibi büyük bir metropolde bir çok kişiye iş imkanı sağlayan Sarı, diğer yanıyla da kalbi duygularının Amasya için attığını her fırsatta ispatlıyor. Ramazan’da iftarlar, bayramlarda hediyeleşmeler , doğduğu köyde sünnet şöleni özel günlerde anlamlı armağanlar veren; varlık sebebimiz olan kadınlarımız için Amasya’da ilk defa böyle bir organizasyona imza atmakla yine farklı bir bakış açısıyla memleketine sevdalı olan Mehmet Sarı’ya nasip oluyor.

DSCF0756 DSCF0740 DSCF0731 DSCF0727 DSCF0727

 

 

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.