MEHMET AKİFİN ŞİİRLERİNİ GÜZEL OKUMA YARIŞMASI AMASYA FİNALİ YAPILDI

MEHMET AKİF’İN ŞİİRLERİNİ GÜZEL OKUMA YARIŞMASI AMASYA FİNALİ YAPILDI

İstiklâl Marşımızın kabulünün 90. ve İstiklâl Marşı Şairimiz Mehmet Akif ERSOY’un vefatının 75. yıldönümü dolayısıyla “İstiklâl Marşımızı ve Mehmet Akif Ersoy’un Şiirlerini Güzel Okuma Yarışması” Amasya finali yapıldı.

 

Yarışmada; ilköğretim okulları birinci kademe grubunda, Destek İlköğretim Okulu’ndan Aydan ERYURT 96 puanla İl Birincisi,

İlköğretim okulları ikinci kademe grubunda, Uluköy Şehit Komiser Mustafa Düzgün İlköğretim Okulu’ndan Nur Kezban İNAN İl Üçüncüsü

Ortaöğretim okulları grubunda Taşova Lisesi’nden Şerife ASLAN İl Dördüncüsü oldu.

 

12 Mart 2011 de Atatürk Kültür Merkezinde yapılacak törende İl Birinciliği ödülünü alacaktır.

 

Öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi kutlar azim ve başarılarının devamını dileriz.

 

Ortaöğretim okulları arası yarışma sonucu:

  1. Amasya Merkez Aydınca Lisesi 97.3 puan
  2. Merzifon 92 puan
  3. Suluova 89.3 puan
  4. Taşova Lisesi 83.6 puan
  5. Gümüşhacıköy 80.6 puan
  6. Hamamözü 70 puan
  7. Göynücek 66.6 puan

————————————————–

İLKÖĞRETİM OKULLARI


Destek İlköğretim Okulu İl Birincisi Aydan ERYURT


Aydan ERYURT sahnede şiirini yorumlarken (Amasya RAM Salonu)

ORTAÖĞRETİM OKULLARI

———Aşağıda Taşova Lisesi’nden Şerife ASLAN Şiirini yorumlarken.————————–

————————-

 

Amasya Milli Eğitim Müdürlüğü Sitesinde geçen haberden:


İlköğretim 1. Kademe Öğrencileri Arasında İstiklal Marşı’nın 10 Kıtasını Ezbere Güzel Okuma Yarışması Sonuçları
 

Derece –

Okulu – Öğrencinin Adı Soyadı 

1.

Taşova Destek İlköğretim Okulu Aydan ERYURT 

1.

Merkez Bahçeleriçi İlköğretim Okulu Berfim Yaren YOLCU 

2.

Merzifon Mehmet Çelebi İlköğretim Okulu Buse BARDAKÇI 

3.

Gümüşhacıköy Işık İlköğretim Okulu Yıldız YAVUZYİĞİT 

İlköğretim 2. Kademe Öğrencileri Arasında İstiklal Marşı’nın 10 Kıtasını Ezbere Güzel Okuma Yarışması Sonuçları

 

Derece

– Okulu – Öğrencinin Adı Soyadı 

1.

Suluova Murat Deniz İlköğretim Okulu Şeydanur ŞİMŞEK 

2.

Merkez Bahçeleriçi İlköğretim Okulu Ali Haydar AYDIN 

3.

Göynücek Alan İlköğretim Okulu Gonca DEMİRCİ 

3.

Taşova Uluköy Şehit Komiser Mustafa Düzgün İlköğretim Okulu Nur Kezban İNAN 

Ortaöğretim Öğrencilerimiz Arasında Mehmet Âkif ERSOY’un Şiirlerini Ezbere Güzel Okuma Yarışması Sonuçları

 

Derece –

Okulu – Öğrencinin Adı Soyadı 

1.

Merkez Aydınca Lisesi Çağlanur KURT 

2.

Merzifon Ticaret Meslek Lisesi Reyhan OKAN 

3.

Suluova Anadolu Öğretmen Lisesi Cansever UÇAR

 

GÜNÜN ANISINDAN

Videoları, İlçemiz Milli Eğitim Müdürlüğü sitesi (tasova.meb.gov.tr) de “Videolar” bölümünde yayınlanacaktır.

Yorum Ekle