Amasya İtimat

MAAŞININ BÜYÜK BÖLÜMÜNÜ KÖYÜ İÇİN HARCIYOR..

Karsavul köyü Muhtarlığınca bir süredir devam  iskan genişletme, ev büyütme projesi çerçevesince  4 Mart 2022 Cuma  günü Şehir planlamacısı Gizem Karakaş Yılmaz, Zemin etütcü Ecehan Uygun Aktepe, Merzifon’dan Harita Mühendisi Rüştü Faruk Dutlar  ve ekibi  gelmiş olup, işlemler bütün hızıyla devam ediyor.

800 rakımı ile adeta yaz mevsiminde bir sayfiye yerini andıran köye yerleşmek için talep  yoğun.  Yurtdışı, İstanbul, Suluova ve değişik kentlerde oturan Karsavul nüfusuna kayıtlı köyde evi olmayan ve yeniden köyüne dönmek isteyen 94 kişiden 37 kişiye kura ile arsa sahibi olacak.Yoğun kar nedeniyle kapanan köyünün ve bazı mezralarının yolunu açmak için kendi cebinden karşılayan Karsavul Muhtarı Mustafa Korkmaz, yeni iskan alanı için bugüne kadar yapılan harcamalarının 35 bin lirasını bizzat kendisi ödedi.

Muhtarı  Korkmaz gazetemize yaptığı açıklamada; ”Bölgemizin en eski yerleşim merkezi olan Karsavul köyümüz ekonomik nedenlerle İstanbul başta olmak üzere göç ettiler. Köye yeniden dönmek isteyen 94 kişiden 37 hane kura ile Harmanlar mevkiinde (eski okul yakınlarında) 400 metrekarelik arsalara kavuşacaklar. Orman İdaresi ile görüşmelerimiz sürüyor. Olumlu neticelenirse daha fazla insanımızı arsa sahibi yapacağız. Ayrıca okul bahçesine modern bir kafeterye 30 adet kamelya yapıp Atatürk Parkı adını verdiğimiz piknik yeri olarak değerlendirme çalışmalarımız devam ediyor..” şeklinde konuştu.

Yorum Ekle